
Чемпіонат Євро-2012 у розпалі. Підготовка і страх не встигнути щось зробити вже позаду. Настав час святкувати, вболівати за свої збірні та... порівнювати гостинність України і Польщі, яка, як і наша країна, готувалася до проведення Євро-2012 довго та складно: будувала, переробляла, латала, не встигала і т.д. І хоча світові ЗМІ хором критикували Україну, у наших «напарників» по Євро-2012 проблем було не менше, а, відповідно, і побоювань, чи вийде все закінчити до дня відкриття – 8 червня. Як підготувалася столиця Польщі Варшава, бачив ForUm.
Сьомого червня аеропорт Варшави нагадував мурашник: прибували фанати, журналісти і VIP-гості. Тут вони всі рівні. Спокійно стоять у черзі на паспортний контроль, разом шукають свій багаж. Наприклад, із нашою журналістською братією у черзі стояв глава Київської міської адміністрації Олександр Попов. Ми його і не відразу впізнали, оскільки головних «розпізнавальних знаків», а саме костюма та охорони, не було. Тим не менше, піти «не розпитаним» йому не вдалося. Олександр Павлович розповів, що прилетів подивитися не тільки відкриття Євро-2012, але й обмінятися досвідом підготовки до нього.
У той же день у столиці Польщі відкрилася найбільша у Європі офіційна фан-зона Чемпіонату з футболу 2012 року, здатна вмістити 100 тис. чоловік.


Вона розташована на найбільшій площі польської столиці і однієї із найширших у Європі – Площі Парадів (Дефілад).
У день відкриття фан-зони там не було багатолюдно. Можливо, це пов'язано з тим, що поляки відзначали велике релігійне свято – День Божого Тіла.
Втім, і у день відкриття Євро-2012 вулиці Варшави були порожні. Як пояснили місцеві, багато столичних жителіі виїхали із міста, скориставшись невеликими канікулами (7-10 червня були оголошені вихідними).
























ForUm'у вдалося поспілкуватися з уболівальниками із Великобританії. Полька за походженням Магда і її чоловік англієць Томас приїхали до Варшави із Лондона:
- Квитки ми намагалися купити через Інтернет три місяці і нам все-таки це вдалося. Хочемо також полетіти до Києва на фінал. Скажіть, а це правда, що в Україні все настільки погано?
- Та ні, неправда. У нас точно не гірше, ніж у Варшаві підготувалися. Welcome to finals to Ukraine!
- А у нас писали...
- Знаєте, професор Преображенський у «Собачому серці» сказав гарну річ: «Не читайте радянських газет перед сніданком»...
- Ми так і думали, - сміючись, сказали британці і пішли займати місця на трибуні.



Юлія Артамощенко, фото із особистого архіву автора,