![Дорога Євро-2012: від Києва до Варшави з вітерцем](https://for-ua.com/static/images/previews/52/521028-2.jpg)
Україна так активно і відповідально готувалася до Євро-2012, що перевершила саму себе. Напередодні чемпіонату ForUm переконався: дороги, які ведуть до кордону, відремонтовані, інфраструктура поліпшена, а кордон можна перейти за тридцять хвилин.
Найзручніший спосіб дістатися із Києва до польської столиці – по «Варшавці», дорозі, яка перетинає українське Полісся зі сходу на захід. І якщо ще кілька років тому по цій трасі (М07) їхати було важко, місцями доводилося рухатися зі швидкістю десять кілометрів на годину через знятий асфальт і ґрунтові переходи, то сьогодні на «Варшавці» прекрасне асфальтове покриття.
Майже півтисячі кілометрів і трохи більше п'яти годин у дорозі – ось результат, з яким можна доїхати до пункту пропуску «Ягодин». І все тому, що машин на трасі мало, так само як і населених пунктів, у які вони могли б заїжджати. Навколо ліси та поля.
У напрямку Варшави не тільки дорога гарна. Увага приділялася навіть тонкощам. Та і зараз дорожники працюють: десь встановлюють дорожні знаки, десь лісові шлагбауми фарбують у біло-зелений колір. Здається, що ось-ось пензлик з фарбою перейде і на пожовклі ялини... Уздовж М07 побудовані однакові зупинки для громадського транспорту та туалети. Хоча саме останні можуть шокувати іноземних туристів – поблизу дороги стоять кабінки, у яких не можна не те що руки помити і воду спустити, а й двері зачинити. Вид з траси – «ню».
Про наближення до кордону сигналізує черга із фур. Легкові ж автомобілі можуть вільно рухатися до зони митного контролю. І там проходити «зеленим коридором», який на час Євро-2012 перетвориться на єврокоридор. Наявність таких значно спрощує перетин кордону тим, кому нема чого декларувати (великі суми грошей, алкоголь, дорогоцінні метали, предмети мистецтва або музичні інструменти). Найлегше буде подолати кордон тим, хто до паспорта з візою докладе і квиток на футбольний матч, який проводиться у Варшаві, Познані, Гданську чи Вроцлаві.
Правда, занадто вже розганятися не варто. Про порушення швидкісного режиму попереджає знак при в'їзді на територію Польщі: у містах – 50-60 км/год, за містом – 90-110 км/год, на автобанах – 130 км/год. За перевищення швидкості доведеться викласти до 150 євро. Трохи менше за порушення переважного права пішоходів – приблизно 100 євро. Також у Польщі заборонено говорити у машині по мобільному телефону (штраф 70 злотих – приблизно 190 гривень), необхідно їздити з пристебнутими ременями безпеки, навіть пасажирам заднього сидіння (штраф – 70 злотих).
Дорога на Варшаву лежить через міста Хелм і Люблін. У цілому вона хорошої якості. Знаки і пішохідні переходи підсвічуються (вони на автономному живленні – на сонячних батареях). Поруч з двосмуговими дорогами є асфальтоване узбіччя, на яке ввічливі поляки йдуть, якщо хочуть пропустити наступну машину, що їде з більшою швидкістю.
А на під'їздах до Любліна поляки затіяли ремонт: одна смуга не функціонує, надземні пішохідні переходи недобудовані, активно працює будівельна техніка. Але треба віддати належне: про ремонт дорожні служби попереджають завчасно – нові вказівники розташовані виключно біля місця проведення будівельно-ремонтних робіт.
Далі до Варшави дорога нормальна. На під'їздах безліч біло-фіолетових покажчиків. Саме тих, значення яких минулого тижня розгадували кияни. Вони підказують водіям, де можна залишити свою машину і пересісти на громадський транспорт. Зараз на околиці Варшави одинадцять парковок, які працюють за системою «паркуйся і їдь». Вони здатні вмістити до трьох тисяч авто. Але у дні матчів будуть відкриті і додаткові майданчики, де зможуть переночувати ще п'ятнадцять тисяч машин.
Але Євро не заважає будівництву другої гілки метро... І це всього за кілька кілометрів від варшавського стадіону.
Слід сказати, що дух майбутніх змагань можна вловити у Варшаві не скрізь і не завжди.
Інше життя на підступах до футбольної перлини – Варшавського стадіону. Колись це був величезний, найбільший у Європі, речовий ринок. Хтось із українців навіть може пригадати, як купував саме тут свої перші джинси. Але після того, як Україна і Польща отримали право на проведення Євро, стару арену зрівняли з землею і побудували новий стадіон.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом