Ми підтримуємо постійний діалог з Національним банком України. Про це постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр сказав на круглому столі «Фінансова стабільність в Україні: основні виклики ІІ півріччя», повідомляє кореспондент ForUm'у.

«У нас дійсно дуже плідна співпраця, а дискусія йде з самих різних напрямів фінансово-кредитної політики, - зазначив фінансист. - І Фонд визнає ті істотні досягнення, які є в Україні. Це проведення конституційної реформи, це новий Митний кодекс, який буде набагато ефективніший попереднього. Крім того, ми не можемо не бачити, що економіка країни виросла, і темпи цього зростання помітно вищі за середні у регіоні».

Крім того, продовжив представник МВФ, не можна не констатувати, що інфляція в Україні знизилася до історичного мінімуму. «Так що ми бачимо позитив, який відбувається в країні, хто б що не говорив. Але ми бачимо і проблеми – теперішні та очікувані. Це не обов'язково внутрішньоукраїнські проблеми, я веду мову і про зовнішні чинники (наприклад, ослаблення товарного попиту). Втім, темпи економічного зростання в країні в 2012 р. сповільнюються, і це ні для кого не секрет. Ми очікуємо, що за результатами року зростання ВВП України складе приблизно 3%», - сказав Альєр.

Він вважає, що при цьому наша країна потребує нових зовнішніх позик через необхідність віддавати колишні борги. За його словами, «тому Києву потрібно зміцнити довіру інвесторів, а для цього необхідне проведення заявлених реформ. Що стосується планової «стелі» бюджетного дефіциту у секторі державного управління у 1,8%, то ми вважаємо його розумним і раціональним. Однак додаткові доходи, передбачені держбюджетом, можливо, не зможуть покрити реального обсягу видатків. Виходячи з цього, потрібно розглянути додаткові заходи та зусилля, які допоможуть витримати заявлені показники бюджетного дефіциту та інфляції», - додав фінансист.

У числі таких заходів може бути підвищення податків для заможних громадян, тарифів на природний газ для населення, ліквідація основної частини податкових пільг, скорочення деяких бюджетних витрат. «У цілому ми вітаємо комплексну програму реформ, спрямовану на підвищення ефективності економіки, продуктивності виробництва, зменшення безробіття. У кінцевому підсумку все це дозволить підвищити стандарти життя населення. Ми готові підтримувати Україну, якщо вона буде продовжувати адекватну економічну політику», - резюмував Альєр.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

332