Динаміка обмінного курсу гривні відповідає умовам, які склалися у вітчизняній економіці. Про це йдеться у відеозверненні заступника директора Генерального економічного департаменту, директора Департаменту економічного аналізу та прогнозування НБУ Олександра Петрика, оприлюдненому на офіційному веб-сайті відомства.

«У квітні реальний ефективний обмінний курс гривні знецінювався третій місяць поспіль, а всього знецінення реального ефективного обмінного курсу з початку року склало 4,7%», - зазначив він.

Петрик підкреслив, що це стало результатом заходів, спрямованих на зниження інфляції, які проводив НБУ у минулому році і продовжує проводити у цьому році.

«Знецінення реального ефективного обмінного курсу більшою мірою було зумовлене тим, що інфляція в Україні у цей період була нижчою, ніж зважена інфляція в країнах – основних торгових партнерах. Так, у квітні ця різниця склала 0,5%, а всього за останні 12 місяців інфляція в Україні була нижчою на 6,6% », - заявив банкір.

«Наші дослідження свідчать про те, що основним фактором впливу на стан поточного рахунку платіжного балансу є умови торгівлі, а вони значно погіршилися у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Тому саме підтримка цінової конкурентоспроможності, індикатором якої є реальний ефективний обмінний курс, є дуже важливою з точки зору підтримки наших експортерів в умовах зниження зовнішнього попиту, а також в умовах підвищення цін на енергоносії і, зокрема, на газ», - підкреслив він.

За словами Петрика, динаміка реального ефективного обмінного курсу гривні перебуває дуже близько до довгострокового рівноважного рівня. «Це є ще одним свідченням того, що поточна динаміка обмінного курсу гривні відповідає на сьогодні тим фундаментальним умов, які склалися у вітчизняній економіці», - підсумував він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

706