Цього року Київ відзначає свій 1530-й день народження. Як завжди, свято відбулося в останні вихідні травня. Заходів, приурочених до дати, було чимало: від спортивних до культурно-розважальних. На деяких із них побував і ForUm.

Урочистості відкрив 20-й спортивно-благодійний «Пробіг під каштанами», якому передувала п'ятихвилинна ранкова розминка. Її провела абсолютна олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики Катерина Серебрянська. Під запальну музику вправи виконували 5 тисяч 100 чоловік! Тим самим був встановлений новий рекорд України – «Наймасовіша ранкова зарядка».

Далі по команді: «На старт! Увага! Руш!» під каштанами побігли спершу діти, потім дорослі, а потім – інваліди на візках. Усього ж ювілейний пробіг зібрав на Майдані Незалежності 6 тисяч 548 учасників у різнобарвних футболках. Наймолодшому ледь виповнився місяць, а найстаршій учасниці – 86 років.

 
 
 
У той час, як на Хрещатику нагороджували переможців «Пробігу під каштанами», на Співочому полі у Печерському ландшафтному парку вже змагалися у вальсуванні київські старшокласники. Всього закружляли у танці одинадцять команд. Підтримати їх прийшли батьки, друзі, та й просто глядачів було чимало.

 
 
Після обіду співали і танцювали для глядачів на Співочому полі приблизно двадцять аматорських колективів та виконавців вокально-хорової майстерності столиці. Жінки у традиційному українському одязі співали українських пісень, а дівчата танцювали з вишитими рушниками.

 
 
Глядачі у цей час ховалися від спекотного травневого сонця під парасольками або у тіні дерев.

 
Недалеко звідси, на спуску, можна було купити українські народні костюми, рушники, вишиванки, посуд, а також солом'яні капелюхи, сувеніри та багато чого ще.

 
Популярністю користувалися, наприклад, ляльки-мотанки. Ці українські обереги, як розповіла ForUm'у продавщиця, у давнину були у кожному будинку, символізуючи жіночу мудрість і зв'язок між поколіннями.

 
Поруч харків'янка торгувала не менш древніми символами – рунічними знаками. Із Закарпаття на ринок привезли різноманітні плетені кошики із лози, а із Криму – ефірні олії.

 
Інтерес у перехожих викликали невеликі в'язані іграшки, які надіваються на пальці. Як розповів ForUm'у продавець, ляльки виготовив його друг із Перу. «Вони дуже подобаються дітям. Я, наприклад, без них не сідаю годувати свою маленьку дочку», - з усмішкою розповів чоловік.

 
Столиця повеселилася на славу... А ForUm вітає усіх киян і гостей з Днем народження столиці та бажає місту динамічного розвитку.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1479