Купальний сезон офіційно відкрився у Києві ще 15 травня. Задовго до цієї дати столична влада обіцяла навести ідеальний порядок на пляжах та у зонах відпочинку. Зрозуміло, у цьому році їхнє завдання ускладнювалася й тим, що Київ приймає Євро-2012, відповідно – потрібно забезпечити безпеку і комфортне перебування у місті іноземних туристів. Адже охолодитися у спекотні літні дні в одній із численних водойм столиці навряд чи хтось із них відмовиться.
Міська влада обіцяла розмістити попереджувальні та інформаційні щити трьома мовами: українською, англійською та німецькою. Наскільки обіцянки розходяться з ділом, розбирався ForUm.
По дорозі до першої точки перевірки – Річкового вокзалу – ми переконалися, що у Києві серйозно готуються зустрічати гостей, у тому числі й інтуристів: фарбують, добудовують, миють, висаджують квіти, розвішують таблички англійською мовою. А значить, є надія, що шокуючі елементи «відпочинку на воді» у Києві також зазнають змін на краще.
І ось ми на Поштовій площі. Річковий вокзал – популярне місце відпочинку. Прогулянкові кораблі відчалюють саме звідси. Будівлю вокзалу вже багато років «активно» ремонтують. Кажуть, його нарешті відкриють – до Євро-2012. Поки не віриться...
Прямуємо далі. Пішохідним мостом йдемо на Труханів острів.
- Он, подивіться, це для шведів будують. А для нас що? Відгородили парканом сміття і все, - чуємо розмову двох чоловіків.
Опинившись на «Трухашці» – розчаровуємося. Картина звична для киян: килим зі сміття і лежбище бродячих собак, які по-хазяйськи обгавкають перехожих.
Розвідка триває. Йдемо через Венеціанський міст, який перебуває не у найкращому стані. В одну із дірок у покритті з легкістю можна провалитися. Втім, його якраз ремонтують.
Побачивши на свої очі «благоустрій» київських водойм, йдемо з питаннями до чиновників. Про специфіку підготовки до купального сезону по-київськи ми розпитали у КП «Плесо». Директор підприємства Павло Походій розповів ForUm'у, що цього року планувалося відкрити 11 міських централізованих пляжів, 14 зон відпочинку біля води, на яких дозволено відпочинок та купання. Разом з тим, на 50 водних об'єктах буде заборонено проводити дозвілля.
Але вердикт санстанції виявився жорстким – безпечно купатися можна тільки на одному столичному пляжі. Паспорт від СЕС отримав лише «Дитячий пляж» у Гідропарку. Про це повідомив начальник відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Держсанепідслужби Віктор Ляшко.
Всі решта не пройшли перевірку «з технічних причин»: до них не підвели водопостачання, немає достатньої кількості туалетів, урн для сміття тощо. Також існує проблема брудного піску. Чиновник каже, що, відпочиваючи на брудному пляжі, можна підхопити лептоспіроз, гепатит А, холеру і т.п.
Що ж стосується води у Дніпрі, то СЕС заспокоює: біля пляжів вона відповідає гігієнічним нормам. Правда, якщо берег небезпечний, виходить, що у Дніпро треба стрибати з парашута?..
Схожа історія повторюється з року в рік: СЕС попереджає, а люди купаються і засмагають. Перервати цю традицію не допомогло і Євро-2012, на яке було стільки сподівань. Можемо сказати тільки одне: Люди, будьте бдительн ы! Люди, будьте пильні! People, beware!
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом