День Європи – щорічне свято миру і єдності у країнах Євросоюзу та Ради Європи (РЄ). Відповідно, є два окремих Дня Європи, які відзначаються 5 і 9 травня по лінії РЄ та ЄС. У першому разі приводом є створення Ради Європи у 1949 р.; ЄС теж святкує день, коли у 1950 р. його засновники запропонували створити європейське економічне співтовариство. Для України цей день символізує європейський вибір, європейський вектор, європейські цінності.

З ранку у цей день у Києві було прохолодно, як неспекотно зараз і у відносинах Києва з Брюсселем. Але щойно почалися урочистості – хмари розійшлися, визирнуло сонце, і прийшло гаряче травневе літо.

 
 
Спочатку людей на Хрещатику було небагато: далися взнаки прохолодна п'ятниця і похмурий ранок. Йдемо Хрещатиком від Майдану і невдовзі чуємо вдалині барабанний дріб і музику. Це почався Європейський парад України.

 
На чолі ходи – дівочий оркестр в ошатних костюмах, який по ходу руху пританцьовує у карнавальному стилі.
 
 
Грають барабанні та комбіновані композиції, не забула молодь і про актуальні питання співробітництва з Європою.
 
 
Парад неспішно йде по центральній вулиці країни, ми ж тим часом підходимо до традиційного «Євромістечка», де стоять презентаційні тенти європейських країн, а також великий «узагальнюючий» намет Євросоюзу.
 
Кияни та гості міста знайомляться з матеріалами – і людьми – із різних європейських країн. До речі, гостей сьогодні дійсно чимало: навколо чути різноманітні іноземні мови. А у тентах святковим українцям відкривається Словаччина...

 
 
 
 
...Угорщина, Італія, Німеччина, Литва. І хоча це просто невеликі намети, але у кожного свій колорит, дух країни.
 
 
А ще є ось такі фінки.
 
 
Польська молодь танцює запальні танці під відкритим небом.
 
 
Тут же можна зустріти і послів країн ЄС. Упізнаємо посла Угорщини Міхаля Баєра і підходимо на кілька слів:

- Як Вам сьогодні свято?

- Навіть краще, ніж у минулі роки. Цього разу все було системно організовано у масштабі всієї країни, а не тільки у Києві. В останні дні ми змогли побувати у Сумах, Миколаєві та інших містах, де сьогодні також святкується День Європи.

- Учора, до речі, у Дипломатичній академії МЗС України були насичені дебати по темі.

- Так, це корисна справа. Але, загалом, обговорювати і розмовляти можна довго, однак крім цього потрібно активніше щось робити. Адже що і як робити для інтеграції України з Європою, ми вже давно знаємо (посміхається. - Авт.).

 
 
Є й великі тенти України і окремо Євро-2012, а також приймаючих міст. На столиках – барвисті розповіді про нашу країну і про кращі її куточки.
 
 
А народ святкує. Сьогодні особливий день – можна розфарбувати під прапори країн Євросоюзу і просто різнокольоровими зірочками...
 
 
...Або взяти участь у футбольному конкурсі. А Угорщина організувала турнір зі складання кубика Рубика на час, і молодь буквально однією рукою по 4-5 разів за 2 секунди крутить кубик, якоїсь невловимої миті раптом збираючи всі кольори по гранях одночасно.
 
 
А на другому плані на тротуарах Хрещатика – маса кіосків, де цього разу майже немає їжі, але зате повно українських сувенірів. І майстрині на наших очах показують свої вміння.
 
 
Тут як тут і традиційні забави і видовища центру міста, наприклад, «завмираюча людина», покрита сріблястою фарбою.
 
 

При цьому всьому на вулицях море дітей, які щиро радіють тому, що відбувається, активно «малюють» собі щось на щоках, позують в об'єктив...
 
 
...І виступають у фольклорних колективах.

 
 
Через деякий час перед Київрадою починається урочисте відкриття свята. На сцені очільник вітчизняного МЗС Костянтин Грищенко, віце-представник ЄС в Україні Марія Юрикова, глава Київської міськдержадміністрації Олександр Попов, посли європейських країн. Вступне слово проголошує Попов, обіцяючи зробити Київ європейською столицею і на високому рівні провести єврочемпіонат. Потім Грищенко каже, що Європа відкриває той простір, який є органічним для українського народу. «Україна – невід'ємна частина Європи, і без неї європейський проект просто неможливо завершити», - акцентує міністр.

Нарешті, Юрикова зазначає: якщо парафована вже угода про асоціацію з Євросоюзом втілиться у життя, це гарантує громадянам України майже ті ж стандарти, права і переваги, які сьогодні є у жителів ЄС. Але додає, що Україна повинна ще зробити велику роботу, щоб договір був підписаний.

А потім починається концерт, і найрізноманітніші групи і колективи представляють національне музичне мистецтво. По-святковому світить яскраве сонце, і над містом ллються пісні.

 
 
Ми покидаємо Хрещатик, але святковий вихідний триває. Мабуть, сьогодні можна повірити, що непорозуміння і сварки у відносинах з Європою розвіються, як ранковий хмари... А як буде насправді – покаже час.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

949