Полiтика

Грищенко: ЄС варто визначитися, де б він хотів бачити Україну

Грищенко: ЄС варто визначитися, де б він хотів бачити Україну

Європейському союзу варто визначитися, де він хоче бачити Україну. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив у ході міжнародних дебатів високого рівня «Україна-ЄС: на рубіконі».

«Нам часто дорікають, що Україна повинна визначитися, з ким вона – з ЄС чи з Росією. Однак іноді складається враження, що і ЄС не завадило б визначитися, де б він хотів бачити Україну», - зазначив Грищенко.

Разом з тим він підкреслив: «Заздалегідь заспокою представників ЄС: сьогодні ми не просимо перспективу членства. Очевидно, що зараз європейський порядок денний диктують внутрішні чинники, але деякі зовнішньополітичні аспекти все одно залишаються актуальними, це стосується й України».

За його словами, європейська інтеграція залишається безумовним пріоритетом України. «Та активність і послідовність, з якою велися переговори про асоціацію та зону вільної торгівлі, найкраще тому підтвердження. Текст цього договору узгоджено не тому, що ми підтверджували клятву вірності європейській ідеї, а тому що вели конструктивні переговори, йшли на поступки, ухвалювали необхідні закони. У тих, хто мав стосунок до цих переговорів, сумнівів у чесності та щирості наших намірів бути не повинно», - сказав міністр.

Він вважає, що Україна заслужила асоціацію з ЄС, а затримки з ратифікацією угоди не відповідають інтересам жодної зі сторін.

Як раніше повідомляв ForUm, 30 березня 2012 глави делегацій на переговорах України і Європейського союзу парафували Угоду про асоціацію, включаючи поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі.