Полiтика

Укладено перший договір у рамках програми «Доступне житло»

У Сумах підписано перший в Україні договір щодо компенсації відсоткової ставки позичальникові у рамках виконання соціальної ініціативи Президента щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення громадян доступним житлом, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Укладена угода дозволить жителю міста Суми з дружиною і двома дітьми, муляру з багаторічним стажем, який перебував на черзі понад 10 років, отримати двокімнатну квартиру загальною площею 58 квадратних метрів у житловому будинку в обласному центрі на вул. Ковпака, 41-а вже у кінці цього року. Термін кредитування та отримання компенсації - 15 років.

«Сумська область однією з перших надала перелік об'єктів для участі в програмі здешевлення іпотеки. Крім того, це була найбільша пропозиція з шести регіонів, напрацювання яких розглянула і затвердила Міжвідомча комісія при Мінрегіоні», - сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, коментуючи підписання договору.

Відповідно до затвердженого урядом порядку і укладеного договору про компенсацію відсотків, громадянин оплачує вартість місячного платежу, який складається з тіла кредиту і відсотків по них. Сумська обласна державна адміністрація за рахунок коштів держбюджету компенсує різницю між процентною ставкою по кредиту (яка становить 16% річних) і 3 відсотками річних. Кошти громадянину повертаються на спеціальний поточний рахунок.

Як раніше повідомляв ForUm, ПАТ «Державний ощадний банк України» (Ощадбанк) до 13 травня розробить перелік документів, необхідних для участі в програмі «Доступне житло», за якою населенню будуть видаватися кредити на покупку житла під 3% річних у гривнях строком на 10-15 років.