Cтатті

Ремонт київських доріг: процес не пішов

Ремонт київських доріг: процес не пішов
Стан столичних та й загальнодержавних доріг давно став притчею во язицех. Про шикарні магістралі з яскравою розміткою, знаками, що світяться вночі, і обладнаними парковками нам поки що можна тільки мріяти. Але «ямковий» сезонний ремонт працівникам доріг цілком під силу і по кишені. Як вони справляються з цим завданням, ми почали з'ясовувати ще тоді, коли в Києві йшли останні в цьому сезоні снігопади - на самому початку квітня. А тепер продовжили наш моніторинг. І ось що з цього вийшло.

«Вітаю вас, громадянине соврамші!»

Саме цими словами Коровйева з булгаковського роману «Майстер і Маргарита» ми почнемо наш репортаж про стан київських доріг після початку ремонтних робіт. Адресовані вони корпорації «Київавтодор», яка ще на початку квітня обіцяла ForUm'у, що до 1-го травня всі столичні дороги будуть приведені до ладу. Минуло півтора місяці, ми не полінувалися проїхатися по Києву і подивитися, в якому стані шосе. Маршрут був обраний колишній.

Перше, що кидається в очі, - це тотальна відсутність дорожньої розмітки, і не тільки на другорядних дорогах, а й на магістральних, наприклад на вул. Грушевського, Інститутській, бульварі Шевченка, Хрещатику. У перших числах травня оновлювати стерту за зиму розмітку тільки почали. Наприклад, 4 травня свіжою білизною виблискували смуги на асфальті від пл. Лесі Українки до повороту на вул. Щорса, а це всього кілька сотень метрів.

Вулиця Лєскова на Печерську. На початку квітня там були три величезні вибоїни. Дві з них засипали ще тижнів чотири тому. Саме засипали, а не відремонтували, бо асфальт зверху не поклали, а просто закидали ями будівельним сміттям.
 
 
Проте поруч, на тротуарі, з'явився «бонус» у вигляді свіжого провалу асфальту.
 
 
Їдемо далі. Вулиця Солом'янська. Там нічого не змінилося. Близько сотні метрів крайнього правого ряду як були відгороджені будівельним парканом, так і залишилися. Користуючись непрохідністю цієї ділянки, водії фур влаштували там імпровізовану парковку.
 

«Дипломатична» вулиця Сікорського. Проїзд під залізничним полотном. Там у квітні були виявлені ями. І ось, фантастика! Ям більше немає! І водіям тепер не доводиться тулитися до стінки, щоб не «вбивати» ходову свого автомобіля.
 
 
Провулок Індустріальний. Тут, на жаль, і кінь не валявся. Ті ж самі ями на тих же місцях. Тільки за місяць вони стали трошки ширші і глибші.
 
 
 

Вирушаємо на лівий берег. Магістральні вулиці Троєщини на початку квітня були поцятковані ямами, вже готовими до асфальтування. «Може, скоро залатають», - думалося тоді. І справді, залатали!
 
 

«Базарна» вулиця Попудренка в районі «Даринка» теж порадувала своєю відносною рівністю.
Що ж, подумали ми, Бог з ними, з маленькими вуличками, головне, що на дорогах з інтенсивним рухом більше немає вибоїн.

Але раділи ми недовго. Адже біля заводу «Хімволокно» нас чекав величезний сюрприз. Там з'явилося друге «море розливане». Воно тепер складає компанію ямі-озеру, про яку ми писали в попередньому репортажі. Правда, «море» зараз пересохло через спеку, але зате водію відкриваються чудової «краси» гори і долини зі шматків асфальту, під яким скелями височіють шматки бутового каменю.
 
 
 
 
Водії, які долають цю смугу перешкод на швидкості 2 км на годину, раз по раз цікавилися у фотографа ForUm'у, що він знімає. А в одному автомобілі навіть пожартували:

- Нам що, посміхатися?

- Так, - відповів він, - демонструйте радість від гарної дороги.
 
 
Приємно, звичайно, що наші люди не втрачають оптимізму і мають почуття гумору, але «Київавтодору» краще не випробовувати цей оптимізм на міцність.

Може, хоч до 1-го червня впораються?
 
Дмитро Хилюк, фото Віктора Ковальчука,