У Японії розпочато відключення останнього із діючих в країні атомних реакторів. Йдеться про третій реактор АЕС «Томарін» у префектурі Хоккайдо.

Через 6 годин після початку робіт, як очікується, реактор припинить вироблення електроенергії. Ще через 3 години буде зупинений сам реактор. Після цього вперше за 38 років у Японії не залишиться жодного діючого реактора. У 1970 році на профілактику були одночасно зупинені обидва реактора, які діяли у той час в країні.

До аварії на АЕС «Фукусіма-1» після землетрусу у березні минулого року 54 атомних реактори майже на третину забезпечували потреби країни в електроенергії. Японські технології у цій галузі вважалися одними із найбезпечніших у світі.

Аварія викликала недовіру населення і зміну вимог до безпеки станцій. Уряд Японії влітку минулого року зробив обов'язковим проходження стрес-тестів перед повторним запуском зупинених на профілактичний ремонт реакторів. Однак, як показала практика, ні посилювання вимог, ні визнання результатів стрес-тестів міжнародними експертами МАГАТЕ поки не змогли зломити опір місцевого населення, чия згода є однією із умов законного перезапуску реакторів.

Таким чином, з березня минулого року один за одним зупинялися на профілактичний огляд діючі реактори (за законом, профілактика відбувається раз на 13 місяців), а реактори, які вже завершили огляд, так і не змогли вступити у дію.

До цих пір не працюють третій і четвертий реактори АЕС «ГОІ» у префектурі Фукуї, незважаючи на те, що їхній огляд закінчений, вони пройшли необхідні стрес-тести і їхній повторний запуск визнаний урядом країни необхідним.

За матеріалами: РІА «Новости», «Радіо Свобода»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1010