За перший квартал поточного року показник реального ефективного обмінного курсу, який вказує на стан конкурентоспроможності економіки, девальвував на 4,5%. Про йдеться у відеозверненні заступника директора Генерального економічного департаменту, директора Департаменту економічного аналізу та прогнозування НБУ Олександра Петрика, оприлюдненому на офіційному веб-сайті відомства.
«Це, безумовно, було позитивним фактором з точки зору підтримки наших експортних галузей», - зазначив Петрик.
За його словами, цей фактор також протидіяв негативному впливу, який у цей період чинився на наші експортні галузі. «Девальвація реального ефективного обмінного курсу відбувалася за рахунок як курсової складової, так і за рахунок того, що інфляція в Україні в цей період була меншою ніж середньозважена інфляція в країнах - основних торгових партнерах», - сказав банкір.
«Варто відмітити цікавий факт, що перед кризою 2008 року показник реального ефективного обмінного курсу був переоцінений приблизно на 20% у порівнянні зі своїм довгостроковим трендом, який можна вважати рівноважним рівнем. Це, безумовно, мало негативний вплив, особливо на експортно-орієнтовані галузі і на поточний рахунок платіжного балансу в цілому. Зараз цей показник, за нашими розрахунками, знаходиться біля рівноважного рівня і станом на березень навіть трохи менше цього показника і це допомагає експортним галузям», - зазначив Петрик.
«Таким чином, монетарна політика Національного банку, яка вирішує питання щодо зниження інфляції, одночасно вирішила ще одне важливе питання, тобто вона підтримувала за рахунок зниження інфляції експортно-орієнтовані галузі економіки і в цілому цінову конкурентоспроможність економіки», - підсумував банкір.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом