Комітет Ради Безпеки ООН з санкцій щодо КНДР запровадив нові заходи проти Північної Кореї і посилив режим дотримання вже існуючих обмежень. Про це йдеться у заяві, поширеній у середу постійним представником США при ООН Сюзан Райс.

«Пакет нових заходів, введених комітетом, є серйозною і ефективною відповіддю на провокацію з боку Північної Кореї» - йдеться, зокрема, у заяві американського посла.

«Ми у першу чергу вітаємо рішення про оновлення переліків ядерної технології подвійного призначення та технології балістичних ракет, забороненої до передачі Північній Кореї або із Північної Кореї, а також про заморожування активів трьох важливих північнокорейських компаній, які несуть відповідальність за незаконну діяльність», - додала Райс.

Як повідомлялося, США, ЄС, Південна Корея і Японія внесли на розгляд комітету з санкцій щодо КНДР РБ ООН список з приблизно 40 північнокорейських компаній на предмет можливого застосування проти них санкцій у відповідь на нещодавній запуск північнокорейської ракети «Інха-3». Рішення комітету з санкцій, до якого входять представники всіх 15 членів РБ, повинні прийматися одноголосно, передає «ИТАР-ТАСС».

16 квітня РБ ООН засудила запуск північнокорейської ракети «Інха-3», який відбувся трьома днями раніше, назвавши це «серйозним порушенням» раніше прийнятих Радою резолюцій. У цьому зв'язку РБ зажадала від КНДР не проводити ніяких нових запусків з використанням технології балістичних ракет, призупинити будь-яку діяльність, пов'язану з програмою балістичних ракет, відмовитися від усіх ядерних озброєнь та існуючих ядерних програм.

РБ ООН дала вказівку своєму комітету з санкцій щодо КНДР підкоригувати санкційні заходи, передбачені резолюціями 1718 і 1874, і доповісти про це протягом 15 днів. Зокрема, Рада розпорядилася розширити «чорний» список фірм та організацій, а також найменувань асортименту товарів, що мають відношення до північнокорейських ядерних і ракетних програм, і оновити наявну щодо них інформацію.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

388