Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва зробить все для повернення на батьківщину росіян, затриманих у Лівії.

«Ми будемо продовжувати зусилля, щоб росіяни опинилися на батьківщині», - сказав Лавров у понеділок журналістам.

Співробітники лівійської сервісної компанії, громадяни Росії Володимир Долгов і Олександр Шадра, були затримані у серпні минулого року, нова влада Лівії звинувачує їх у допомозі військам, лояльним поваленому лідеру країни Муамару Каддафі. Скоро відбудеться чергове судове засідання, повідомляє РІА «Новости».

«Це буде третє судове засідання і, за нашими даними, воно не буде останнім», - сказав Лавров.

За його словами, на засіданнях суду буде присутній російський консул. Глава російського зовнішньополітичного відомства додав, що Москва з самого початку спостерігала за ходом суду над співвітчизниками. Лавров зазначив, що росіян, які очікують вердикт суду, регулярно відвідують російські дипломати, які додатково забезпечують їх продуктами харчування та одягом. У разі необхідності допомогу затриманим готовий надати лікар посольства Росії.

Нагадаємо, у вересні минулого року бойовики атакували територію нафтової компанії «Дакара», що у Тріполі. Вони захопили 23 громадян України, а також росіян, білорусів і сербів. На думку лівійців, іноземці ремонтували техніку для Каддафі, а значить, повинні відповідати за законом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

281