Економіка

НБУ: Профіцит фінансового рахунку в першому кварталі склав $ 640 мільйонів

В Україні зберігається профіцит фінансового рахунку. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час інформаційної зустрічі журналістів з фахівцями Національного банку на тему «Платіжний баланс: актуальні питання» повідомив начальник Управління методології, аналізу та прогнозування платіжного балансу Департаменту платіжного балансу НБУ Сергій Ніколайчук.

Експерт НБУ продемонстрував журналістам графіки, на яких видно, що профіцит фінансового рахунку у 2011 році склав 6,6 млрд дол, а в першому кварталі 2012 року - 640 млн дол.

Згідно з даними Нацбанку, високим залишається і показник притоку прямих іноземних інвестицій. У першому кварталі 2012 року - 1,4 млрд дол., що на 64% більше ніж у першому кварталі 2011 року, у березні 2012 року - 508 млн дол.

Крім того, в НБУ повідомили, що у березні чистий приплив капіталу по фінансовому рахунку склав 688 млн дол.

Цей показник залишається одним з найвищих в регіоні, вище ніж у Болгарії, Угорщині, Росії, Чехії, Словаччині, Польщі, Молдові, Литві, Туреччині та Естонії.

Сальдо по кредитах і облігаціях у березні цього року було негативним, на рівні 132 млн дол. Реальний сектор продовжує активно залучати зовнішні ресурси (чистий приплив - 389 млн дол.), а банки скорочують свою зовнішню заборгованість (на 476 млн дол.)

У НБУ також зазначили, що грошові перекази залишаються досить стабільним джерелом надходження валюти в Україну. У 2011 році їх було 7 млрд дол., тобто 4,2% від ВВП. У першому кварталі 2012 року - 1,6 млрд дол., що на 9% більше ніж за той же період минулого року.

Переважно люди перераховують гроші з-за кордону в Україну офіційними каналами: 46% через коррахунки банків, 40 - через міжнародні платіжні системи, 14 - через знайомих, водіїв і т.д.

Також у НБУ наголосили, що триває скорочення приросту готівкової валюти поза банками. За перший квартал 2012 року він склав лише 2 млрд дол., у березні скоротився до 623 млн дол.

У березні 2012 року обсяг резервних активів зріс до 31,1 млрд дол., що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3,4 місяця.

Юлія Артамощенко,