Завдання МінАПК та аграріїв полягає в тому, щоб заробити хорошу кредитну історію і залучити банки до кредитування аграрного сектора. Про це в інтерв'ю банківському каналу «БТБ», який нещодавно розпочав мовлення, заявив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

Мова, за його словами, йде про те, щоб спільно з НБУ та комерційними банками домогтися збільшення обсягів кредитування аграрного сектора і зменшення кредитних ставок. «Я вдячний главі Нацбанку за те, що він розуміє необхідність орієнтувати комерційні банки на кредитування середнього та дрібного бізнесу на селі. І наше завдання як міністерства і аграріїв - завоювати авторитет, показати, що ми надійні позичальники... І банки щорічно наближаються до сільської місцевості і заходять у села, що є позитивним сигналом», - зазначив Присяжнюк.

За його даними, у 2012 році передбачено 500 млн грн на компенсацію процентних ставок по кредитах сільгоспвиробників у комерційних банках.

«Це дасть можливість сільгоспвиробникам не отримувати дотації, а вести бізнес самостійно, дасть можливість працювати банківській системі. Найголовніше для аграріїв - напрацювати довіру банкірів до цього бізнесу, і нам це вдається», - оптимістично оцінив перспективи співпраці міністр. При цьому він також зазначив, що відсоток неповернень по кредитах в аграрному секторі становить всього 2%, що є низьким показником у порівнянні з іншими галузями.

Коментуючи перспективи створення Земельного банку в Україні, міністр зазначив, що банк буде дворівневим. Зокрема, він буде мати у своєму розпорядженні державний земельний фонд, лізингову компанію і фінансові інструменти. «Він буде виконувати функції фінансування та кредитування аграріїв», - зазначив Присяжнюк, додавши, що НБУ підтримує позицію МінАПК щодо створення земельного банку.

За його словами, в нинішній ситуації комерційні банки не забезпечують потреби аграріїв у кредитуванні в пікові моменти (навесні і восени), а також в середньо-і довгострокових кредитах. Цю функцію візьме на себе Земельний банк. Однак для того, щоб він запрацював, необхідно прийняти низку законів. Так, парламент уже прийняв Закон про сільське страхування. Крім того, на розгляді Верховної Ради перебуває законопроект про складські розписки. Міністр також підкреслив, що земельні банки створюють і члени Євросоюзу - Румунія і прибалтійські країни.

Нагадаємо, для реєстрації та відкриття державного земельного банку України в держбюджеті-2012 передбачено виділення коштів у сумі 120 млн грн. Виділені кошти передбачалися в бюджеті України на проведення реформ АПК. При цьому в НБУ повідомили, що не мають наміру рекапіталізувати новостворений Державний земельний банк і виділяти для цього кошти.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

334