Недосконале законодавство і значна частка тіньової економіки залишаються головними чинниками, які живлять корупцію. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході міжнародної науково-практичної конференції заявив голова Державної податкової служби України Олександр Клименко.
За його словами, в Україні ведеться серйозна робота у боротьбі з корупцією, і «реальні шанси зробити це є».
Говорячи про це явище, Клименко провів екскурс в історію. «Коли імператор Микола I провів розслідування, хто із губернаторів не бере хабарів, то на всю Російську імперію таких виявилося двоє. Один із них – київський», - розповів очільник Податкової.
Клименко зазначив, що корупція негативно впливає на репутацію країни у частині ведення бізнесу, а потенційним інвесторам завжди важливо прорахувати ризики, знати ступінь захисту прав власності та систему оподаткування. «Якщо бізнес злякається корупції, він піде. Піде бізнес – не буде з кого брати податки. Бюджет буде порожній. Ми всіма силами намагаємося уникнути такої перспективи», - заявив Клименко.
За його словами, планується, що податкове законодавство буде постійно удосконалюватися, зокрема, Податковий кодекс «буде уточнюватися, удосконалюватися і шліфуватися ще довго».
Крім того, Клименко підкреслив, що не буде спуску тим, хто працює «у тіні». «Значна частка тіньової економіки бореться за виживання, у тому числі і з допомогою корупції», - сказав він.
Також глава відомства заявив, що ДПСУ докладе всіх зусиль для мінімізації кількості ситуацій, де все залежить від персонального рішення інспектора, аудитора, ревізора та ін.
«Буде проводитися розвиток дистанційних сервісів, скорочення формальних процедур», - повідомив чиновник.
Клименко каже, що контролюючі інспекції повинні бути мінімальними за штатом, а сервісні структури, які займаються аналітикою і пошуком загроз, - більшими.
«Дуже важлива роль – наявність інформації і зворотний зв'язок. Я не можу судити по ситуації тільки з доповідей своїх підлеглих. Так я дуже швидко буду дивитися на світ крізь рожеві окуляри і дивуватися, чому Податкову службу все так же критикують, чому у нас не все виходить», - сказав він і нагадав, що інформація вважається достовірною, якщо вона отримана із декількох незалежних джерел.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом