Побоювання про те, що Україні буде закрито доступ на зовнішні фінансові ринки, не підтверджуються, заявив в ефірі каналу «БТБ», який нещодавно розпочав мовлення, керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

За його словами, зараз українські банки позичають стільки ж, скільки повертають. У свою чергу, реальний сектор позичає більше, ніж повертає, тому що кошти необхідні для здійснення модернізації. «Побоювання, що Україні буде закрито доступ на зовнішній ринок, не підтверджуються», - зазначив керівник групи радників глави НБУ.

Коментуючи можливі джерела фінансування дефіциту поточного рахунку, Литвицький зазначив, що найкращий спосіб для цього - залучати інвестиції. Зокрема, минулого року інвестиції в основний капітал зросли на 22%, вперше після трирічних інвестиційних канікул (2008-2010 рр.). У той же час, найгірший варіант фінансування цього розриву - це девальвація гривні. «Якщо у вас не вистачає молока, ви можете розбавити його водою і отримати щось таке, від чого можна було відмовитися. Девальвація - це не кращий варіант», - вказав Литвицький.

Ще одним варіантом фінансування дефіциту поточного рахунку, за його словами, є поступове скорочення бюджетного дефіциту. «Акцент треба робити на прямі інвестиції і створення довіри населення до банківської системи, щоб кошти, які є на руках у населення, поверталися у банки. А ті, що є у банках, не йшли з банківської системи. І звичайно, необхідно приділяти велике значення зовнішнім контактам зі Світовим банком і МВФ», - підкреслив Литвицький, додавши, що припливу прямих інвестицій за перші два місяці 2012 року вистачило, щоб перекрити дефіцит поточного рахунку.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

303