Роботи з відновлення центральної набережної в Алушті ведуться відповідно до графіка і будуть завершені до початку літнього курортного сезону. Як повідомляє Головне управління інформаційної політики Ради міністрів АРК, про це повідомив голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов під час робочої поїздки в Алушту 19 квітня.
Зокрема, глава виконавчої влади Криму ознайомився з ходом проведення ремонтних робіт на міській набережній, де зараз відновлюють берегоукріплювальні споруди і пляжні території.
На набережній у Професорському куточку внаслідок пошкодження підпірних стін стався обвал асфальту, зруйновано ділянку каналізаційного колектора. Зараз ведуться роботи по заміні пошкодженої ділянки колектора, виготовляють з бетону нові підпірні стіни. Крім того, планується провести підсипку пляжних територій і покласти новий асфальт.
Голова Ради міністрів Криму повідомив, що роботи ведуться за рахунок коштів резервного фонду Державного бюджету України і республіканського бюджету. У відновленні пошкоджених унаслідок стихії набережних в Алушті і в Професорському куточку також бере участь соціально-відповідальний бізнес.
«Цього року зима в Криму була досить тривалою. Тому до робіт приступили лише тоді, коли дозволили погодні умови. Терміни встановлені жорсткі. Але будівельники працюють у посиленому режимі і запевняють, що відновлювальні роботи поетапно завершать до кінця травня. До курортного сезону Крим буде готовий», - підкреслив глава кримського уряду.
Могильов вважає, що після завершення робіт з ліквідації наслідків стихії необхідно розробити проект комплексної реконструкції та благоустрою набережної Алушти. «Понад 20 років ніхто не займався приведенням набережної в належний вигляд, тому проблем накопичилося достатньо. Сьогодні ми займаємося вирішенням першочергових завдань, а в подальшому необхідно виділяти кошти і поетапно упорядковувати території», - резюмував він.
Нагадаємо, 26-27 січня і 7-8 лютого шторм, що досягав 6-8 балів, розбив набережну Алушти, змив частину пляжів і зруйнував низку будівель на узбережжі Південного берега Криму. На набережній Ялти внаслідок шторму перевернуті бетонні плити, піднято тротуарну плитку, розбиті ліхтарі, пошкоджено дерева.
За підрахунками Республіканського комітету з будівництва та архітектури АРК збиток, завданий стихією берегоукріплювальним спорудам Алушти, Ялти та іншим південнобережним містам, становить 44 млн грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом