В Україні триває призовний сезон. У квітні-травні 2012 року на строкову військову службу призвуть 21 тисячу 400 осіб: до лав Збройних Сил – 15 тисяч, до Внутрішніх військ МВС – 5 тисяч 200, а у Спеціальну службу транспорту – 1 тисячу200 осіб. І хоч сьогодні український строковик служить недовго, не більше року, в армію його проводжають зі сльозами і духовим оркестром. ForUm побував на одній із таких церемоній.

Похмурий весняний ранок. На збірному пункті Київського міського військового комісаріату людно, хоча як, виявилося, проводжали в армію тільки 84-х хлопців із Києва та області. Їхні рідні, друзі та кохані прийшли підтримати новобранців.

 
 
Мами традиційно у сльозах. Одна – ридає ридма і навіть не може розповісти, чому так серйозно переживає. Інша просто схлипує, витираючи сльози розчулення, і каже, що їй не віриться, що син так швидко виріс. Третя хвалиться, що її Андрій сам захотів служити, але її очі також вологі: «Я плачу, тому що, як кожній матері, шкода відпускати свою дитину», - пояснила Юлія.

Призовники на плацу. Вони розгублено-радісно-сумні, і ще, здається, не зовсім розуміють, з якого приводу всі тут зібралися. Але їм віддають перші команди, які вже треба виконувати. І вони стояли, хоч ще не вміло, по стійці «струнко» і навіть крокували, намагаючись марширувати. Але це невміння не смішило і не дратувало. Вже скоро хлопці пройдуть курс молодого бійця, навчаться стройової підготовки та зверненню за статутом.

 
 
Піднімали бойовий настрій призовникам і присутнім показовим виступом підрозділи почесної варти та оркестру окремого полку Президента України.
 
 
 
 
Після виступу призовники урочисто і старанно промарширували повз рідних і розійшлися для подальших вказівок і відправлення у військові частини.
 
 
Офіцер Київського міського військового комісаріату, полковник Володимир Кідель розповів ForUm'у, що протягом наступних років кількість юнаків, які призиватимуться на строкову службу, поступово зменшуватиметься. Це пов'язано з переходом Збройних Сил України на контрактну службу. «До кінця 2017 року планується повний перехід армії на комплектування винятково військовослужбовцями-контрактниками», - сказав він. І зазначив, що одним із шляхів створення привабливих умов для контрактників є збільшення рівня грошового забезпечення, а також надання їм житла.
 
 
За словами Кіделя, зараз більшість юнаків прагнуть служити в аеромобільних військах , військах спецпризначення та внутрішніх військах. Але не завжди це зробити їм дозволяє, зокрема, стан здоров'я.

Журналістам провели невелику екскурсію кабінетами, де проводиться медогляд призовників. Тут юнаки проходять медогляд, а лікарі вирішують, чи придатні вони до служби.

 
 
 
Про стан здоров'я молодого поповнення ForUm'у розповів голова військово-медичної комісії Київського міського комісаріату Володимир Вітковський. За його словами, з кожним роком здоров'я призовників погіршується. У хлопців часто зустрічаються захворювання внутрішніх органів, кістково-м'язового апарату, наслідки травм. Все більше призовників мають поганий зір і проблеми зі шлунком, а також недостатню вагу або її надлишок, зазначив медик.
 
 
«Чіпси, їжа на ходу, сидячий спосіб життя за комп'ютером не сприяють поліпшенню здоров'я», - вважає він. До речі, голова військово-медичної комісії підкреслив, що зараз чимало юнаків, навпаки, намагаються приховати свої хвороби, щоб служити, всупереч поширеній думці про повальне прагнення молодих людей «відкосити» від армії.

Можливо, служіння у лавах української армії стає престижним? Це покаже час. А поки всім призовникам ForUm бажає життєвих сил для подолання труднощів, а батькам, друзям, дівчатам юнаків – терпіння і віри у світле майбутнє.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

3000