Щонайменше 23 людини загинули і десятки потерпіли сьогодні внаслідок серії терактів в Іраку. Як повідомляється, не менше п'яти вибухів прогриміло у Багдаді, у населених переважно шиїтами кварталах. Їхніми жертвами стали 11 іракців.
У столиці країни, Багдаді, сталося не менше чотирьох вибухів. Вибухові пристрої були закладені у районах міста Аміл (Amil), Кадимія (Kadhimiya), Палестин Стріт і Заафаранія (Zaafaraniya), населених переважно мусульманами-шиїтами. Жертвами терористів стали, в основному, робітники і співробітники служб безпеки.
Крім того, атакам екстремістів піддалися і кілька міст на північ від столиці. Так, у Кіркуку (за 250 км від Багдада) злетіли у повітря два замінованих автомобіля - вбито дев'ятьох осіб. Жертвами аналогічного теракту у Самаррі стали четверо.
Надходить інформація про напади у Баакубі та Таджі, проте даних про жертви і потерпілих звідти поки немає.
Наприкінці березня в Іраку також сталася серія терактів - вибухи прогриміли у містах Байджі, Самарра, Ель-Латіфа, Хілла, Махмудія і деяких інших. Тоді загинули близько 50 людей, майже 200 потерпіли.
Зростання напруженості в Іраку пов'язане з історично сформованим протистоянням двох найбільших громад країни - сунітів і шиїтів. Згідно з переписом 1997 року, 66% населення Іраку становлять мусульмани-суніти, 34% - шиїти. За часів правління Саддама Хусейна сунніти займали чільне місце у державних структурах Іраку. Однак після збройного вторгнення США до Іраку у 2003 році, у результаті якого Саддам Хусейн був повалений, сунітів потіснили шиїти, зайнявши низку важливих державних посад, серед яких найбільш впливовим є пост прем'єр-міністра.
Нова розстановка сил на політичній арені Іраку призвела до загострення відносин між сунітами і шиїтами, що призводить до регулярних терактів з обох сторін. Як вважають політичні спостерігачі, подальше зростання напруженості у відносинах між громадами сунітів і шиїтів може призвести до хаосу, початку громадянської війни та розколу країни за етноконфесійною ознакою.
За матеріалами: РІА «Новости», «ИТАР-ТАСС», «Франс Прес», «Рейтер»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом