Україна має намір активізувати переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про кредитування модернізації газотранспортної системи (ГТС) країни, повідомив заступник міністерства енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха журналістам у Києві у середу.

За його словами, прийнятий у квітні Верховною Радою закон про реформування нафтогазового комплексу України стане поштовхом для досягнення домовленостей щодо виділення коштів та визначення термінів кредитування Європою реконструкції української ГТС, передає «Інтерфакс-Україна».

«Прийняття закону послужить стимулом, ми будемо спілкуватися», - сказав заступник міністра.

Макуха уточнив, що на квітень поточного року запланована поїздка української делегації на чолі з першим віце-прем'єром Валерієм Хорошковським у Брюссель.

«Я думаю, що ми повинні вирішити це питання. Ми перший, найважчий, крок зробили (прийнявши закон)», - підсумував заступник міністра.

Як повідомлялося, наприкінці лютого 2012р представник ЄБРР заявив, що фінустанови готові фінансувати модернізацію ГТС за умови проведення Києвом реформ у газовій сфері. Однією із умов називалася реформування НАК «Нафтогаз України» з розділенням держхолдингу за напрямами діяльності, згідно з нормами другого енергопакету Євросоюзу.

Україна офіційно оголосила про старт модернізації ГТС влітку поточного року. Першим етапом реконструкції української ГТС за участю міжнародних фінансових організацій стануть роботи з модернізації газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, який передбачає реконструкцію української ділянки газопроводу і розрахований на три роки. Загальний обсяг інвестицій у перший етап складе $538,87 млн, у тому числі власні кошти «Нафтогазу України» - $230,87 млн, кредитні кошти - $308 млн (по $154 млн від ЄБРР і ЄІБ).

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи 142,5 млрд куб. м, Молдову - 3,5 млрд куб. м.

В даний час Україна стурбована відсутністю гарантій обсягів транзиту природного газу через свою ГТС з боку Росії як власника енергоресурсу і з боку Європейського Союзу як споживача.

При цьому Україна вже почала модернізацію своєї ГТС за рахунок власних коштів, яка, за попередніми розрахунками, обійдеться у $5,3 млрд протягом п'яти-семи років.

Передбачається, що інвестиції у модернізацію магістральних газопроводів України дозволять зменшити собівартість транспортних послуг за рахунок поліпшення ефективності роботи системи у частині підвищення ККД.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

306