Євросоюз надасть технічні засоби для місії спостерігачів ООН у Сирії і підготує нові санкції проти Дамаска, говориться в тексті промови верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, яку вона виголосила у вівторок перед депутатами Європейського парламенту в Страсбурзі.
«Країни Євросоюзу готові надати місії спостерігачів ООН необхідні для успішного виконання їхніх завдань технічні засоби», - підкреслила Ештон. Вона не конкретизувала, про що саме йде мова, проте днем раніше, зустрічаючись в Брюсселі з керівництвом ЄС, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що спостерігачам у Сирії «потрібні гелікоптери й літаки для забезпечення їх транспортування і мобільності».
Ештон знову підтвердила, що ЄС «продовжує роботу над черговим пакетом санкцій відносно Сирії».
Дванадцятий пакет санкцій передбачає для них заборону на в'їзд на територію Євросоюзу і заморожування активів. Раніше ЄС ввів ембарго на постачання зброї та обладнання для сил правопорядку, на закупівлю сирійської нафти й інвестиції в нафтовий сектор, а також обмежувальні заходи проти банківського і фінансового сектора, у тому числі заморожування коштів сирійського Центрального банку.
Зараз у списках із санкціями ЄС, що передбачають заморожування активів і відмову у видачі віз, числяться 150 осіб, організацій і компаній, близьких до президента Сирії Башара Асада.
Крім того, європейському бізнесу заборонені контакти з деякими близькими до влади структурами, включаючи національну авіакомпанію Сирії, Центробанк, низку експортних організацій. Раніше ЄС ввів заборону на торгівлю зброєю, нафтою і нафтопродуктами із Сирією.
ЄС продовжує вимагати від Асада відмовитися від влади і почати «мирний процес передачі повноважень тимчасовим демократичним структурам».
Наразі в Сирію прибула передова група з 30 неозброєних міжнародних спостерігачів. Її головне завдання - підготувати умови для роботи основної моніторингової групи ООН, чисельність якої складе 250 осіб.
У Сирії більше року не припиняються антиурядові протести. Щодня надходять повідомлення про загибель людей - як мирних громадян, так і співробітників силових структур. За даними ООН, загальне число жертв перевищило 9000 осіб. Сирійські власті заявляють, що в зіткненнях з озброєною опозицією загинули понад 2500 військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів Сирії, проти яких діють добре озброєні бойовики, а число жертв серед мирного населення перевищило позначку в 3,2 тисячі осіб. У понеділок генеральний секретар ООН Пан Гі Мун повідомив, що перша група міжнародних спостерігачів від ООН, які повинні стежити за ходом виконання плану Аннана щодо врегулювання кризи в Сирії, вже приступила до виконання місії.
За матеріалами «ИТАР-ТАСС», «РІА Новини»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом