Американський космічний корабель багаторазового використання Discovery, списаний після 27 років служби, у вівторок буде доставлений з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) у Міжнародний аеропорт імені Даллеса в передмісті Вашингтона, звідки його перевезуть у розташовану неподалік філію Національного музею авіації та космонавтики Смітсонієвського інституту.


До місця останньої стоянки шаттл доставив спеціально модифікований на замовлення американського космічного агентства NASA літак Boeing-747. Примітно, що саме цей борт у 1984 році використовувався для транспортування Discovery на космодром у Флориді перед його першим польотом у космос 30 серпня 1984 року.


Минулої неділі фахівці завершили монтаж шаттла на корпусі літака, а у понеділок була проведена остання перевірка готовності унікальної «двоповерхової конструкції» до польоту. Фотографії унікальної операції опубліковані на сайті газети The Daily Mail.


Літак з космічним човником на спині злетів о 7:30 за місцевим часом (13:30 за київським), зробивши прощальне коло над космодромом, після чого взяв курс на північ, передає «NEWSru.com».
 

Оскільки здійснення даного польоту було пов'язано з великим ризиком, з міркувань безпеки літаку було дозволено вилетіти тільки в світлий час доби і в умовах ідеальної погоди.

Перед приземленням в аеропорту імені Даллеса Boeing також здійснить коло пошани. Урочиста церемонія передачі «човника» музею пройде у четвер.
 

Discovery став досвідченим космічним кораблем подібного типу в NASA. За 27 років служби він побував у космосі 39 разів, налітав понад 235,5 млн км, облетів навколо Землі 5830 разів і провів у космосі, в загальній складності, 365 днів, то є цілий рік.

Свій останній політ у космос Discovery здійснив у лютому-березні 2011 року. Через кілька місяців на «пенсію» відправили шаттли Endeavour і Atlantis. Найближчим часом вони також будуть передані в музеї - Каліфорнійському науковому центру в Лос-Анджелесі та музею в Космічному центрі імені Кеннеді на мисі Канаверал.


Сьогодні NASA відправляє своїх астронавтів у космос на російських кораблях «Союз». Очікується, що вже в найближчому майбутньому цю функцію візьмуть на себе кораблі, побудовані приватними американськими аерокосмічними компаніями.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

565