Проведення українсько-йорданського бізнес-форуму свідчить про взаємне бажання України та Йорданії підтримати свої національні економіки шляхом реалізації перспективних спільних проектів. Йдеться також про налаштованість сторін і надалі розширювати двостороннє співробітництво у сучасних непростих економічних умовах. Про це Президент України Віктор Янукович заявив під час українсько-йорданського бізнес-форуму в Аммані, повідомили ForUm'у у прес-службі Глави держави.

Ще одним свідченням налаштованості сторін на розвиток ефективної співпраці, на думку Януковича, є робота Міжурядової комісії з питань торгово-економічного співробітництва. У цьому контексті він нагадав, що за результатами її останнього засідання сторони досягли домовленостей щодо подальшого розвитку співробітництва у торгівлі, промисловості та АПК.

«Важливим компонентом такої політики є прагнення забезпечити стабільність економіки в умовах глобального економічного спаду», - підкреслив Янукович.

Україна за останні два роки доклала чимало зусиль для поліпшення економічної ситуації у державі, підкреслив Президент. Так, зазначив він, за 2010-2011 роки реальний ВВП країни виріс на 9,5%, майже на 20% збільшився обсяг промислового виробництва майже на третину зросли український експорт та імпорт.

Глава держави звернув окрему увагу на те, що за рівнем технологій в авіакосмічній сфері Україна входить у першу п'ятірку країн світу. У багатьох країнах світу користуються попитом наші пасажирські лайнери, транспортно-пасажирські та військово-транспортні літаки.

Важливою складовою національної економіки Президент назвав сільське господарство, ріст обсягів виробництва якого у 2010-2011 роках склав майже 16%. Він також нагадав про зібраний в минулому році в Україні рекордний урожай зернових - близько 57 млн ​​ тонн.

Говорячи про двосторонню співпрацю України і Йорданії, Президент висловив переконаність, що її потенціал не використовується повною мірою. Серед перспективних напрямів розвитку співпраці він назвав металургію, сферу високих технологій, розвідку водних та енергоресурсів на території Йорданії, сферу альтернативної енергетики.

«Ми могли б запропонувати будівництво «під ключ» сонячної електростанції на території Йорданії, можливо, і вітроелектростанцій. Крім того, українські підприємства мають значний досвід у сфері проектування, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів транспортно-енергетичної інфраструктури», - зокрема, зазначив Янукович. Отже, додав він, українські фахівці могли б взяти участь у будівництві нафто- і газопроводів на території Йорданії, а також теплоелектростанцій.

Україна також зацікавлена ​​ в участі йорданських партнерів у реалізації масштабних інвестиційних проектів, зазначив Президент.

У свою чергу, міністр промисловості і торгівлі Йорданії Самі Гамма висловив переконаність, що проведення українсько-йорданського бізнес-форуму дозволить посилити торговельне співробітництво між двома державами. «Бізнес-форум - це можливість для реалізації наших домовленостей», - сказав він, додавши, що подібні зустрічі також дозволяють краще вивчати економічну ситуацію в країнах.

«Враховуючи регіональні та міжнародні процеси, що відбуваються у світі, ми можемо спільно долати всі міжнародні виклики, які стоять на порядку денному перед нашими державами, відкривати нові горизонти, а також готувати необхідний клімат, який сприяє бізнесу і торгівлі між нашими країнами», - резюмував міністр.

Нагадаємо, 16-17 квітня Президент України Віктор Янукович перебуває з офіційним візитом у Йорданському Хашимітському Королівстві.

Під час українсько-йорданського бізнес-форуму в Аммані Янукович зазначив, що на території України до іноземних інвесторів застосовується національний режим інвестиційної діяльності.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

455