У 2012 році Міністерство фінансів має залучити під свої цінні папери 98 млрд грн. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у заявила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галина Пахачук.
За її словами, ці кошти будуть спрямовані на фінансування дефіциту держбюджету і рефінансування держборгу. «У тому числі на внутрішньому ринку цього року ми повинні зайняти 61 млрд грн, включаючи капіталізацію НАК «Нафтогаз України». Якщо не враховувати частки НАК, то обсяг внутрішніх позик складе 48 млрд грн. Відповідно, планова сума зовнішніх залучень становить 32 млрд грн, але вже зараз вона змінюється з урахуванням динаміки виплати зовнішнього боргу. При цьому у нас є компенсатор між цими двома джерелами коштів: ми можемо перерозподіляти позики між зовнішнім і внутрішнім ринком», - зазначила фінансист і додала, що основні інструменти залучення коштів – це облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), а також облігації, номіновані у доларі, євро, у паперах з офертою. Усі ці папери будуть розміщатися з терміном погашення від року і вище», - уточнила Пахачук.
«Так, для ринку це не зовсім комфортні і знайомі умови, але ми будемо дотримуватися саме такої політики. У деяких випадках як виняток можливий термін погашення у дев'ять місяців. Процентні ставки за даними паперами складуть від 9,3% до 13,5% - такий діапазон ставок склався на внутрішньому ринку. Ліквідність у фінансовій системі – хороша, і за рахунок облігацій будуть залучатися кошти на підтримку стабільності та розвиток економіки. Сьогодні це найбільш прозорий, зрозумілий і найменш ризикований шлях залучення коштів», - розповіла представник Мінфіну.
Вона підтвердила і плани випуску ОВДП для фізосіб: найближчим часом повинні бути прийняті відповідні постанови Кабміну.
«На жаль, поки що операційні офіси окремих комерційних банків чинять опір впровадженню подібних паперів на вітчизняному ринку. У цьому питанні нам потрібна велика робота, але ми обов'язково введемо такі облігації для населення. Треба шукати внутрішнього інвестора», - резюмувала Пахачук.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом