Рахункова палата України повинна стати єдиним центром фінансового контролю. Про це, як повідомили ForUm'у у прес-службі парламенту, голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив під час представлення нового керівника Рахункової палати Романа Магута колективу відомства.
Литвин підкреслив, що Магута «має досвід відповідної роботи, «відчуває» різні території, різні настрої людей, що як ніколи важливо сьогодні». «Потрібно розуміння спільної відповідальності, спільної долі у минулому, у сьогоденні та у майбутньому», - сказав він.
Керівник парламенту окреслив стратегічні завдання, що стоять перед Рахунковою палатою, яка здійснює фінансовий контроль використання державних та бюджетних коштів.
На думку Литвина, в країні має бути один центр фінансового контролю, і таким центром, вважає він, повинна стати Рахункова палата. Крім цього, сказав спікер ВР, вона повинна бути «методичним та методологічним центром».
Він вважає, що необхідно надати право Рахунковій палаті контролювати не тільки витрати, але і доходи. «Щоб у нас не було занижених доходів, щоб у нас було що контролювати», - зазначив він і додав: «Країна повинна жити на виріст. Необхідно покласти край розмовам, що ми країна насильства і домовленостей».
Литвин зазначив, що робота Рахункової палати повинна бути результативною. За його словами, зараз спостерігається «негативний процес звикання до рішень Рахункової палати». Тому, зазначив керівник парламенту, «краще одне рішення, але таке, щоб всі зрозуміли, що жити треба так, як того вимагає закон».
Спікер повідомив, що подальше формування складу Палати - перший заступник, заступники, контролери - буде відбуватися шляхом голосування бюлетенями за поданням голови цього органу.
Нагадаємо, 12 квітня Верховна Рада України обрала Романа Магута головою Рахункової палати.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом