Банківській системі України варто поступово відходити від депозитів фізичних осіб в іноземній валюті. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході «круглого столу» на тему «Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку і вкладникам?» заявив голова правління АТ «Укрсоцбанк», голова Ради Незалежної Асоціації банків України Борис Тимонькін.
Банкір вважає, що подібним чином відбувається вкладення в іноземний папір (долар), який до того ж може бути випущений у будь-якій кількості.
Крім того, за його словами, вітчизняна фінансова система перенасичена валютної ліквідністю і сьогодні не відчуває принципової потреби у припливі інвалютних коштів.
«Інше питання, що долари і євро, які перебувають на руках у населення, можуть стати цінним інвестиційним ресурсом. Потрібно знайти схеми їхнього залучення», - резюмував Тимонькін.
Що стосується ключового критерію оцінки ринкового «здоров'я» банку, фінансист запропонував замість обсягу депозитів використовувати показник процентних витрат банку. На думку глави «Укрсоцбанку», цей показник акумулює все: і стан депозитного портфеля, і рівень ставок.
Нагадаємо, раніше НБУ ініціював перед Мінфіном питання про випуск і продаж облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) з метою зменшити перекіс валютної ліквідності. «Цей інструмент довів свою успішність і користується ринковим попитом. Банки отримали реальний інструмент, який дозволить їм закрити розрив ліквідності», - вважає директор департаменту управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Нацбанку України Олександр Дубихвіст.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом