Закон про систему гарантування вкладів фізичних осіб не звужує повноваження Національного банку України. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході «круглого столу» на тему «Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку і вкладникам?» заявив директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новиков.
«Існують спекуляції на тему того, що НБУ передає свої функції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Це не відповідає дійсності. Наші функції відображені у Конституції, це підтримка стабільності національної валюти. Реформа Фонду гарантування вкладів дозволяє Нацбанку зосередитися на цих цілях»,- зазначив банкір.
Він пояснив, що, згідно з новим законом, функція продажу майна банку, визнаного неплатоспроможним, здійснюватиметься Фондом гарантування вкладів, а не Нацбанком, оскільки така функція не властива НБУ.
Також Новиков зазначив, що, за новим законодавством, проблемні банки будуть мати подвійний нагляд – з боку НБУ і Кабінету міністрів. «При цьому НБУ буде здійснювати первинне кредитування для підтримки поточної ліквідності проблемних банків, а за рішенням уряду може бути наданий кредит за рахунок державного бюджету, вторинне кредитування», зазначив він.
У свою чергу, директор Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олексій Ткаченко зазначив, що новий закон передбачає п'ять положень, які визначають той чи інший банк як проблемний.
За його словами, на визначення «проблемності» банку Законом дається 180 днів. Якщо ж банк відносять до категорії неплатоспроможного, він переходить під управління Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Нагадаємо, 20 березня Президент Віктор Янукович підписав Закон №4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», який передбачає передачу від Національного банку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб права вводити тимчасову адміністрацію й ліквідувати банки. Закон набуває чинності з 21 вересня 2012 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом