Закон про систему гарантування вкладів фізичних осіб збільшує валютні відрахування банків у Фонд гарантування вкладів до 0,8% на рік для того, щоб стимулювати банки залучати депозити фізичних осіб у гривні. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході «круглого столу» на тему «Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку і вкладникам?» заявив заступник директора Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик.

«Різниця у розмірі базових ставок для гривневих депозитів складає 0,5% на рік і 0,8% - для валютних. Це було зроблено свідомо і стане стимулом, щоб банки у роботі з фізособами змінили акценти», - зазначив він.

Оленчик пояснив, що така міра стимулюватиме банки залучати депозити у національній валюті.

Крім того, він зазначив, що даний закон набуде чинності з 21 вересня.

Оленчик категорично спростував інформацію, що цей закон дозволяє запровадити мораторій на виплату вкладів фізособам Фондом гарантування вкладів.

Він також додав, що закон посилить захист не тільки вкладників-фізосіб, а й юридичних осіб, а також тих вкладників, які мають депозити понад 150 тис. грн в одному банку.

«Якщо банк буде визнаний неплатоспроможним, буде робитися все, щоб виплатити не тільки застраховані депозити, а й передати інші депозити «здоровим» банкам», - підсумував Оленчик.

Нагадаємо, 20 березня Президент Віктор Янукович підписав Закон №4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», який передбачає передачу від Національного банку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб права вводити тимчасову адміністрацію та ліквідовувати банки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

521