Для успішної роботи на зовнішніх ринках зерна Україна повинна розвивати інфраструктуру зберігання і перевантаження. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час відеомосту Москва - Астана - Київ на тему «Посівна кампанія 2012 року і види на врожай» заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко.
За його словами, в країні є сертифіковані елеватори загальною ємністю зберігання до 31 млн тонн, але ці потужності знаходяться в різному стані, і реальна ємність зберігання менша. «Виходячи з цього, Україні потрібні сучасні елеватори ще на 30 млн тонн. Кожен з таких елеваторів повинен мати ємність не менше 80 тис. тонн і можливість навантаження більше 50 вагонів на добу. Таких елеваторних комплексів в країні зараз не більше 20, і чотири найбільші вітчизняні зернові компанії зараз активно будують власні елеватори», - зазначив експерт і уточнив, що ще однією проблемою зернового експорту є низька оборотність вагонів при перевезенні зернових - близько восьми діб.
За інформацією Клименка, в Україні зараз є близько 10 тис. вагонів для зерноперевезення і в дорозі вони проводять лише 30% часу, решту займає навантаження-вивантаження та оформлення документів.
«Складається враження, що документи віднімають особливо багато часу. У результаті у нас щодоби чекає розвантаження від 2 до 3 тис. вагонів із зерном», - поскаржився фахівець і додав, що одним із вирішень цієї проблеми може бути формування так званих маршрутів - складів приблизно з 50 вагонів. Практика показала, що в подібному випадку оборот вагона скорочується до трьох днів. При цьому елеватор повинен бути здатний завантажити весь маршрут за одну добу», - розповів він.
Глава УЗА впевнений, що подібні підходи можуть підвищити щомісячну експортну спроможність України з 2 до 3 млн тонн зернових. На його думку, це особливо важливо, оскільки у 2012 році очікується рекордний експорт кукурудзи - близько 14 млн тонн.
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом