У Пентагоні заявили, що заморожування постачання продовольства пов'язано з наміром Пхеньяна запустити важку ракету «Инха-3» («Чумацький шлях»).
На думку держдепу США, планований запуск піддав би сумніву ймовірність виконання тих зобов'язань, які КНДР на себе взяла. Якщо запуск все-таки буде здійснений, то він зробить скрутним виконання будь-якої угоди про постачання продовольства.
Північні корейці заявляють, що вона повинна вивести на орбіту супутник зв'язку «Кванменсон-3» («Яскрава зірка»). Американці ж вважають, що КНДР під цим прикриттям мають намір випробувати нове покоління балістичних ракет.
Північна Корея оголосила, що запуск намічений на середину квітня, проте точну дату не назвала.
Південна Корея і Японія вже пригрозили, що зіб'ють ракету, якщо та пролітатиме над їхньою територією.
У 2009 році аналогічна історія відбулася із запуском ракети «Инха-2». Тоді ракета пролетіла над територією Японії, після чого Пхеньян оголосив, що вона вивела на орбіту супутник, що передає на весь світ на частоті 470 мегагерц мелодії «пісні про полководця Кім Ір Сена» і «пісні про полководця Кім Чен Іра».
Американські та південнокорейські фахівці, що стежили за польотом ракети і супутника, оголосили, що ніяких пісень і мелодій вони не передають і передавати не можуть, оскільки впали і затонули в Тихому океані.
На проведеному після цього засіданні Ради безпеки ООН Росія і Китай попросили розібратися, що саме запустила КНДР. Після перевірки СБ ООН прийняв заяву, в якій засудив дії Північної Кореї, порахувавши їх порушенням раніше прийнятих резолюцій, що забороняють Пхеньяну проводити запуски балістичних ракет.
Американська допомога поставлялася в КНДР в обмін на відмову від ядерних і ракетних випробувань. Планувалося, що у 2012 році Пхеньян зі США отримає 240 тисячі тонн їжі, що становить приблизно третину від загального обсягу іноземних гуманітарних поставок.
За матеріалами: «Agence France-Presse», «Lenta.ru», РІА «Новости»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом