За його словами, лише розвивати продуктивність поголів'я недостатньо - якість повинна підвищуватися в усіх технологічних питаннях, від корму і комфорту тварин до транспортування продукції. «Україні немає сенсу гнатися за європейським рівнем надоїв (до 10 тис. л/рік на корову). Оскільки при рівні надоїв у 7-8 тис. л/рік собівартість виробництва молока буває навіть нижча. У нас інша, ніж у Європі, система харчування, утримання, доїння худоби, зберігання молока, і це треба враховувати, щоб на виході отримати оптимальний результат», - вважає експерт.
Лапа додав, що деякі ресурси молочного виробництва в Україні дешевші, ніж на Заході (корми, оренда земель, зарплати), і не завжди є сенс залучати в галузь дорогі західні технології і підходи. Так, за його словами, багато європейських фермерів використовують поголів'я української селекції з урахуванням його реальної продуктивності. «Це дозволяє мати пристойні надої при мінімальних витратах», - констатував аналітик. І уточнив, що при подібних зважених підходах виробництво молока в Україні можна наростити в півтора рази.
Однак, на його думку, при цьому необхідна підтримка держави, з урахуванням того, що окупність проектів у молочному скотарстві досить довга - 6-7 років мінімум.
При цьому Лапа підкреслив, що програма держпідтримки повинна стосуватися і великотоварних, і особистих господарств, включаючи заохочення за зростання стада й оновлення технологій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом