Екс-губернатор Массачусетсу Мітт Ромні, який бореться за висунення у президенти від республіканців, звинуватив Барака Обаму у запобіганні перед Кремлем. Таку оцінку політики Обами Ромні дав у статті, яка вийшла у журналі Foreign Policy.

На думку Ромні, ймовірно, «перезавантаження» для Обами означає саме це. Як приклад надмірної поступливості він навів той факт, що Обама особисто по телефону привітав Володимира Путіна з перемогою на президентських виборах. Раніше із закінченням виборів російський народ привітав Держдепартамент США. Як підкреслив Ромні, ці вибори багато хто вважав нечесними. Тому, на думку екс-губернатора Массачусетса, подібні заяви виглядають насмішкою над прихильністю США захисту демократії і прав людини. Ці привітання він назвав «ганебною зрадою» основних принципів, яким слідують США.

У своїй статті Ромні згадує про інцидент, який стався 26 березня на саміті у Південній Кореї. Через не вимкнений помилково мікрофон був записаний уривок приватної розмови Обами і президента Росії Дмитра Медведєва. Обама пояснював, що після президентських виборів, які пройдуть у США у листопаді, він «зможе діяти з більшою гнучкістю» щодо проблеми ПРО, повідомляє «Лента.ру».

«Росіяни явно воліють вести справи з нинішнім господарем Білого дому», - пише Ромні. Він згадує про те, що Обама відмовився від розміщення об'єктів ПРО у Польщі, «не отримавши значущих поступок від Росії», а також уклав з Москвою договір про скорочення ядерних арсеналів. Крім того, Ромні дорікає нинішньому президенту США за те, що він не зміг через позицію Росії добитися в ООН ухвалення більш жорстких санкцій проти Ірану. Ромні також згадує про позицію Росії щодо сирійського конфлікту, яка, на його думку, перешкоджає нормалізації ситуації у цій країні.

Ромні вважає, що політика Обами стосовно Росії визначається фразою: «Ми віддаємо, Росія отримує».

Раніше в інтерв'ю CNN Ромні назвав Росію «геополітичним ворогом номер один» для Сполучених Штатів. Медведєв у відповідь на це заявив, що такий вислів «пахне Голівудом». «Кандидати у президенти США повинні включати доводи розуму, роблячи такі заяви», - сказав російський президент.

У даний час Ромні є фаворитом у боротьбі політиків-республіканців за висунення у президенти США від своєї партії. Жорсткі заяви Ромні щодо зовнішньополітичних питань, як зазначають експерти, покликані забезпечити йому підтримку консервативної частини республіканського електорату.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

363