Більше 76% працюючого населення України є власниками платіжної карти. Про це у своєму відеозверненні, розміщеному на офіційному сайті НБУ, повідомила директор департаменту платіжних систем Національного банку Наталія Лапко, коментуючи ситуацію щодо платіжних систем і безготівкових розрахунків в Україні.
Вона підкреслила, що за минулий рік вітчизняні банки емітували понад 57 млн платіжних карт, а більше 35 млн з них були активними. «За цей період власниками платіжних карт було здійснено 775 млн операцій. І їх обсяг, збільшившись на 22%, становить 576 млрд грн. При цьому середній оборот по одній карті становив близько 18 тис грн», - зазначила вона.
На думку Лапко, сьогодні можна з упевненістю сказати, що більше 76% працюючого населення України є власниками платіжної карти, а понад 20% населення володіють як мінімум двома картами.
«Особливу увагу варто звернути й на темпи розвитку інфраструктури для використання платіжних карт. На початок цього року в Україні було встановлено більше 33 тис. банкоматів, і понад 75 тис. платіжних терміналів», - розповіла банкір.
Тобто, за словами Лапко, на 1 млн населення України припадає 723 банківських автомата і 2076 банківських платіжних терміналів. «У порівнянні з європейськими країнами такий рівень можна характеризувати як досить високий. При цьому в Польщі на 1 млн населення припадає близько 420 банківських автоматів, в Австрії - 1006. А ось банківських платіжних терміналів, у порівнянні з цими країнами, у нас значно менше», - підкреслила вона.
«Тому основним напрямом розвитку безготівкових платежів має бути залучення сфер торгівлі та послуг, для того щоб населення могло розраховуватися платіжними картками саме в цих галузях», - зазначила Лапко.
Вона також підкреслила, що безготівкові розрахунки дають можливість зробити прозорими фінансові потоки, зменшити витрати держави на готівкові розрахунки і зробити прозорими надходження в бюджет.