Надлишок виробництва цукрових буряків, що виник у зв'язку з обмеженням експорту українського цукру на ринок Митного союзу, може бути використаний для виробництва біопалива. При таких умовах аграрна галузь України зможе забезпечити майже половину внутрішньої потреби держави у світлих нафтопродуктах. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба Міністерства.
Обмеження на експорт українського цукру до країн Митного союзу і збільшення обсягів виробництва цукрових буряків у минулому році викликало надлишок цієї продукції. Вирішення цієї проблеми вимагає розширення географії збуту і пошуку нових видів переробки, один із яких - виробництво біопалива.
«Зараз ми завершуємо переговори з Бангладеш та іншими країнами щодо реалізації цукру. Також ми плануємо скоротити імпорт і використання цукрозамінників, оскільки це не тільки шкодить цукровій галузі, а й здоров'ю населення. Крім того, одним із перспективних напрямів аграрної галузі є виробництво біопалива, у тому числі і з цукрового буряка», - зазначив міністр.
Нещодавно Присяжнюк відвідав з робочим візитом Вашингтон, де провів зустріч у Держдепартаменті сільського господарства США, де серед інших питань обговорювалися і перспективи виробництва біопалива.
«У результаті переговорів ми досягли домовленості, що між Україною і США буде підписаний Меморандум, який передбачатиме законодавчу, технічну допомогу та фінансові інвестиції з розвитку біопалива», - зазначив Присяжнюк.
Як повідомив глава Мінагрополітики, при ефективній переробці цукрових буряків та кукурудзи аграрна галузь України зможе забезпечити половину внутрішньої потреби у світлих нафтопродуктах.
«Ми практично на 100% залежимо від імпортних світлих нафтопродуктів, щорічно закуповуючи їх в обсязі понад 11 мільйонів тонн. У цей же час наша аграрна галузь може дати 5 мільйонів тонн світлих нафтопродуктів. Сьогодні ми разом з Міністерством палива та енергетики завершуємо роботу над законопроектом про обов'язкове використання світлих нафтопродуктів та певних пільг і мотиваторів для розвитку цього напряму», - зазначив Присяжнюк.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом