Євросоюз вирішив розширити військові операції проти сомалійських піратів. Незабаром військово-морські сили ЄС планують почати переслідувати сучасних флібустьєрів і на суші. Таке рішення було прийняте на засіданні глав МЗС країн-членів ЄС у п'ятницю у Брюсселі.

Раніше операції проводилися лише на морі біля узбережжя Сомалі. Тепер же ЄС планує виділити 14,9 мільйона євро для розширення операції «Аталанта», спрямованої на повну ліквідацію піратства біля африканського узбережжя.

 
 
Сомалійська влада поки дозволила ВМС ЄС проводити операції проти піратів біля узбережжя Сомалі, а також у внутрішніх водах цієї країни.

Раніше у лютому міністри оборони ЄС ухвалили рішення продовжити до грудня 2014 року мандат своїх військово-морських сил, дозволивши їм атакувати катери і човни піратів, а також їхні склади пального,

 
 
Новий мандат, як заявляють у ЄС, дозволить літакам і вертольотам відкривати вогонь по складах з пальним, човнам, вантажівкам та іншій техніці на узбережжі.

У даний час міжнародні води біля берегів Африканського Рогу патрулюють 10 військових кораблів країн ЄС. Вони охороняють водні шляхи у цьому районі з 2008 року. Їхнє основне завдання - супровід суден ООН з гуманітарною допомогою для Сомалі, патрулювання та оперативне реагування на повідомлення про появу піратських суден.

 
 
У минулому році кількість нападів піратів біля берегів Африки різко скоротилося, заявив днями міністр оборони Франції Жерар Лонге. За його словами, у 2011 році було зафіксовано близько 200 атак проти 700 роком раніше, при цьому морські розбійники захопили 13 суден, у той час як у 2010 році їхня кількість досягла 30.

Лонге висловив думку, що цьому сприяла європейська місія «Аталанта». З 2008 року європейські ВМС захопили і притягнули до суду 117 сомалійських піратів.

Сомалі не може впоратися з проблемою піратства, оскільки перестало існувати як єдина держава ще у 1991 році, після падіння диктаторського режиму Мохаммеда Сіада Барре, який правив з кінця 1960-х років. Зараз єдиною законною владою в країні міжнародне співтовариство визнає Федеральний уряд Сомалі, проте останній контролює лише частину столиці - міста Могадішо і кілька околичних районів держави, яка розпалася.

За матеріалами «Русская служба ВВС», «newsru.com»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

385