Упродовж року Міністерство фінансів України розміщуватиме на ринку державні облігації в іноземній валюті. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході другої міжнародної конференції на тему «Казначейство: управління активами/пасивами і ліквідністю в банках» заявила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук.
За її словами, це пов'язано з тим, що у 2012 році Україна повинна виплатити у валюті 5,2 млрд дол різних боргів, включаючи і обслуговування позик. «Сьогодні вже обслужено близько 1 млрд дол, на казначейському рахунку є 1,2 млрд дол. Тим самим, до кінця року нам потрібно залучити ще 3 млрд дол. До 1,5 млрд дол можна залучити на внутрішньому ринку, решта - це завдання зовнішніх позик. В останньому разі має значення, на який термін і коли саме можна залучити кошти», - говорить фінансист.
Вона підкреслила, що на сьогоднішній день середній термін дії державних боргових зобов'язань на внутрішньому ринку становить 3,4 року, на зовнішньому - 4,2 року.
За оцінкою Пахачук, це дуже хороший показник, і зараз Мінфін прагне підвищити тривалість «життя» зовнішніх зобов'язань до 4,7 року. «У 2012 році ми виведемо на іноземні ринки євробонди з терміном погашення 5-7 років. До речі, ринок зовнішнього кредитування для України сьогодні не закритий, просто кредитні ресурси дуже дорогі. На внутрішньому ж ринку облігації будуть розміщатися на середньостроковий період. Ми враховуємо, що на руках у населення є 40-50 млрд дол.», - пояснила представник Мінфіну.
Вона уточнила, що навіть додаткові 5 млрд дол стануть вагомим внеском у фінансову систему та економіку країни. «Ринку також будуть запропоновані середньострокові папери у валюті з достроковим погашенням. Це відбудеться вже у квітні», - повідомила Пахачук.
Представник Мінфіну резюмувала, що валютні позики на внутрішньому ринку – тимчасовий захід, до якого зараз вдається не тільки Україна, але й, наприклад, Канада.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом