Туреччина веде переговори з Україною щодо деяких енергетичних проектів, включаючи використання українських підземних сховищ газу (ПСГ). Про це повідомив заступник міністра енергетики і природних ресурсів Туреччини Метін Кілджі.
«В Україні великі підземні сховища. Обговорюються конкретні проекти, такі як спільне використання сховищ та будівництво двостороннього трубопроводу. Може бути піднято питання про зберігання частини нашого газу», - сказав він, повідомляє «УНІАН» з посиланням на «Reuters».
Через недостатню ємність газосховищ Туреччина в зимові місяці відчуває труднощі з задоволенням попиту на газ. Цього року споживання газу в країні, за прогнозами, зросте на 9% - до 48,5 млрд куб. м.
Кілджі також повідомив, що Туреччина може збільшити з 20% частку в Трансанатолійському газопроводі TANAP, призначеному для постачання азербайджанського газу в Європу, і продовжить підтримувати проект «Набукко».
Зараз 20% проекту належать державній трубопровідній компанії Botas Туреччини, а 80% - Державній нафтовій компанії Азербайджану ДНКАР. До кінця квітня країни розраховують укласти міжурядову угоду щодо проекту вартістю 5-7 млрд дол., і будівництво газопроводу почнеться у кінці 2013-го або на початку 2014 року, сказав заступник міністра.
Газопровід пропускною спроможністю 16 млрд куб. м за рік постачатиме газ із другої фази азербайджанського газового родовища Шах-Деніз, Європа буде отримувати 10 млрд куб. м на рік, а Туреччина - 6 млрд куб. м.
За словами Кілджі, Туреччина як і раніше підтримує проект «Набукко», хоча шанси на його здійснення знизилися після заяви одного з учасників проекту німецької RWE про те, що компанія зацікавлена в проекті TANAP і ще раз розгляне питання про свою участь в «Набукко».
15 лютого в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулася робоча зустріч міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка і міністра енергетики і природних ресурсів Турецької Республіки Танера Йілдіза, під час якої обговорювалися питання співпраці двох держав в енергетичній сфері.
Нагадаємо, у січні 2011 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння в галузі енергетики між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України і Міністерством енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки.