Молдовський парламент у п'ятницю обрав президентом Молдови 63-річного голову Вищої Ради магістратури Миколу Тимофті. За нього проголосували 62 депутати законодавчого органу країни при 61 необхідному голосі. Опозиція в особі фракції комуністів бойкотувала і це засідання парламенту, хоча її представник Артур Решетніков виступив перед парламентарями з закликом до Тимофті зняти свою кандидатуру, «не стати узурпатором і мати сміливість вийти із цієї вистави».

Молдова з 2009 року жила без президента - до цього чотири спроби обрати главу держави провалилися, тому що кандидати не могли набрати необхідну кількість голосів - мінімум 61 зі 101 депутата, повідомляє РІА «Новости».

Новий, четвертий числом, президент Молдови Микола Тимофті не є публічною фігурою у молдавській політиці. Закінчивши у 1972 році юридичний факультет Кишинівського держуніверситету, він до сьогоднішнього дня робив кар'єру у судових органах. Почавши з посади консультанта міністерства юстиції ще Молдавської РСР, потім послідовно обіймав посади судді одного із районних судів Кишинева, судді Верховної ради Молдавської РСР, віце-голови Верховного суду, голови колегії у кримінальних справах. З 1996 по 2001 рік був головою апеляційної палати Кишинева, з того ж 1996 року і по теперішній час є головою асоціації суддів Молдови. З березня 2011 року обіймає посаду голови Вищої ради магістратури. Одружений, має трьох синів.

Виступаючи у п'ятницю перед депутатами до голосування з виборів президента, Тимофті сказав, що він «ніколи не займався політикою і не буде займатися і в майбутньому». На його думку, єдиною ідеєю, яка могла б об'єднати все молдавське суспільство, є євроінтеграція. «Великою політикою займаються великі країни. Молдова має проводити розумну політику, як робила це в останні роки», - сказав Тимофті.

Тимофті чітко дав зрозуміти, що він виступає за суверенну і територіально цілісну Молдавію.

Тимофті заявив, що він має намір стати хорошим посередником між владою і опозицією, а також «зайнятися вдосконаленням законодавчої бази щодо діяльності опозиції».

Після сьогоднішніх виборів президента Молдови неясним залишається питання про терміни його перебування на цій посаді.

Як заявляли до цього деякі лідери альянсу, Тимофті може перебувати на посаді президента як чотири роки, так і до терміну завершення роботи нинішнього парламенту - осені 2014 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372