Втрати українських виробників від припинення експорту сиру в Росію оцінюються у $426 млн щомісяця.
Таку оцінку озвучила старший науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування Національної академії аграрних наук Тамара Осташко.
«За економічними підрахунками, втрата виручки українських виробників від експорту в Росію може становити $426 млн щомісяця», - сказала вона, повідомляє «Lb.ua».
Осташко додала, що Росія є найбільшим імпортером сиру для України, і їй не можна втрачати цей ринок. «У 2011 році Росія імпортувала 15 тис. тонн сиру, 22% із яких займає імпорт українських сирів. Україна займає 3-е місце як експортер сиру на ринку Росії», - зазначила вона.
Як відомо, 8 лютого Росспоживнагляд оприлюднив на своєму сайті інформацію про заборону ввезення сирів трьох українських підприємств - ПП КФ «Прометей» (Чернігівська обл.), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська обл.), ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.) .
Росспоживнагляд заявив, що в українських сирах виявлена велика кількість пальмової олії. У свою чергу, у Держветслужбі України ці претензії назвали безпідставними.
Пізніше Росспоживнагляд заборонив ще 4 українським підприємствам поставляти сир на територію Росії. У цей список потрапили Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка Україна» та Хмельницька маслосирбаза.
Планується, що у другій половині березня Росспоживнагляд перевірить українські підприємства, які поставляють сир у Росію.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом