Фінансова система України у 2011 р. стала помітно стабільнішою, наростила капіталізацію, а рівень ризиків знизився. Про це директор департаменту фінансової політики Мінфіну України Тетяна Сисоєва заявила на конференції «Глухий кут сучасної фінансової системи: у пошуках альтернатив», передає кореспондент ForUm`у.
«При цьому нам вдалося підвищити обсяги надаваних фінансових послуг. Також відзначено відновлення кредитування, - констатувала фінансист. - Проведено також деякі заходи з розвитку фондового ринку, хоча хотілося б більшого. Власний капітал банків зріс майже на 12% і перевищив 155 млрд грн, депозити в банківській системі збільшилися більш ніж на 17% - майже до 73 млрд грн, кредитний портфель банків збільшився майже на 10% - до 70 млрд грн».
Крім того, у минулому році були прийняті дев'ять законів, спрямованих на збалансування прав і обов'язків банків і позичальників, на вдосконалення банківського нагляду, посилення захисту інтересів споживачів фінпослуг, на посилення вимог до розкриття інформації на фондовому ринку. «Також це врегулювання застосування міжнародних стандартів фінзвітності, підвищення ефективності нагляду за фінансовими установами, що входять до складу груп. Плюс створення умов для мінімізації ризиків і забезпечення законних прав інвесторів, що фінансують будівництво житла через купівлю цільових облігацій; запобігання порушень емітентами своїх зобов'язань перед власниками іпотечних облігацій», - перерахувала Сисоєва.
За її словами, у 2012 р. робота Кабміну, Національного банку і державних регуляторів була спрямована на вирішення завдань національного плану з реалізації економічних реформ в частині розвитку фінансового сектора. У першу чергу, мова йде про узгоджену політику НБУ та уряду щодо досягнення прогнозного рівня інфляції.
«Планується створення комітету або групи високого рівня з фінансової стабільності, у т.ч. для відпрацювання питань макропруденційного нагляду над фінустановами та контролю системних фінансових ризиків», - уточнила чиновниця. При цьому дуже важливо забезпечити роботу санаційного банку «Родовід», вважає вона.
Все це буде сприяти побудові в країні прозорого і ліквідного фінансового сектора, який забезпечить ресурсами розвиток економіки, резюмувала Сисоєва.