Позитивні зрушення у світовій економіці впливатимуть на поліпшення стану українського експорту та зниження вартості обслуговування зовнішніх позик. Про це у своєму відеозверненні, розміщеному на офіційному сайті НБУ, повідомив заступник директора Генерального економічного департаменту, директор Департаменту економічного аналізу та прогнозування Національного банку України Олександр Петрик.
«Незважаючи на дуже значні невизначеності у світовій економіці, зокрема, ситуацію у єврозоні, дуже повільне відновлення економіки США і призупинення зростання експорту у Китаї, окремі індикатори таки дають нам надію на стабілізацію економічної ситуації у світі та подальше її поліпшення», - зазначив він.
Петрик підкреслив, що, за останніми даними за грудень 2011 року, які вираховуються європейськими економічними аналітичними агентствами, індекс зростання світової економіки зафіксований на рівні 1%, у порівнянні з майже нульовим зростанням у попередні два місяці, а індекс всесвітньої торгівлі у грудні 2011 року виріс на 1.4%, у порівнянні з середнім 0.3% за останній квартал 2011 року.
«Дуже важливими є також випереджальні показники ділової активності, які показують поточну ситуацію. Зокрема, за наявними даними, ціни на сталь за останні два місяці зросли на 5% порівняно з понижуючим трендом, який спостерігався протягом останніх трьох кварталів 2011 року. Індекс ділової активності у світі досяг практично максимуму за останні шість місяців і склав 51 відсотковий пункт», - розповів він.
Крім того, Петрик повідомив, що на фінансових ринках світу спостерігається зростання всіх основних індексів, що у першу чергу пов'язано тим, що Греції вдалося уникнути дефолту, а також пов'язане з активізацією Європейського центрального банку щодо дострокового рефінансування, яке позитивно вплинуло на зниження кредитних ризиків в Україні. «Зокрема, своп на кредитний дефолт щодо України зменшився від максимуму у жовтні у 940 процентних пунктів до 735 відсоткових пунктів на початку березня», - повідомив він.
На думку Петрика, такі позитивні зрушення у світовій економіці, безумовно, впливатимуть на поліпшення стану українського експорту, а також зниження вартості обслуговування зовнішніх позик у разі їх здійснення.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом