Учора, 14 березня, на станції «Осокорки» Сирецько-Печерської лінії Київського метрополітену сталася пожежа. На щастя, обійшлося без жертв. А ось збиток від цієї НП виявився вельми відчутним.
 
Перші повідомлення про те, що на зеленій гілці метро щось відбувається, з'явилися близько 17.00. «Станція метро «Позняки» закрита на вхід. Прибиральниця каже, що щось горить на «Осокорках». Навколо дуже багато людей, але ніхто не знає точно, що ж сталося. Деякі йдуть на маршрутки, але більшість чекає відкриття метро», - повідомила по телефону одна зі співробітниць ForUm'у.
 

Як з'ясувалося, закритими для входу пасажирів виявилися аж три станції: «Осокорки», «Славутич» і «Позняки», а потяги ходили тільки від «Харківської» до «Червоного хутора» і між станціями «Видубичі» - «Сирець».

Відразу ж після дзвінка нашого редактора ForUm звернувся до прес-служби МНС - там факт пожежі на станції метро «Осокорки» підтвердили. Як пояснила ForUm'у прес-секретар глави МНС Юлія Єршова, загорілася пластикова підшивка стелі на платформі станції.

За свідченням очевидців, гарячі шматки обшивки падали прямо на платформу, звідки в паніці розбігалися люди. Густий дим заповнив не тільки хол станції, але і поповз по тунелях. «Було дуже багато їдкого диму, пахло горілою пластмасою. Після страшних подій у Москві, перше, що приходило на думку - теракт», - розповіла ForUm'y студентка одного з київських вузів Ірина.

Пізніше в інтернеті з'явилися повідомлення про те, що пожежа почалася між станціями «Славутич» і «Осокорки», і вже звідти вогонь дійшов до холу станції, але офіційно це так ніхто і не підтвердив.

Найстрашніше те, що НП сталася перед початком «години пік», коли на густонаселений Харківський масив починають повертатися його мешканці. Єдиною альтернативою «Осокорків» виявилася станція «Лівобережна», явно не розрахована на такий потік пасажирів.

«Переповнені вагони, метушня і стовпотворіння - ось, що творилося вчора ввечері в метро.
 
На «Золотих воротах» море людей, які намагалися потрапити на «Осокорки» - «Позняки» - «Харківська», штурмували ескалатор в бік «Театральної». Біля виходу з «Лівобережної» стояла величезна черга на маршрут № 535, який йде на мої рідні Позняки. Набитий битком «Богдан» їхав не поспішаючи, підбираючи на шляху, де можливо, пасажирів. Судячи з усього, через годину після події в метро, ​​ніхто не здогадався додати на маршрут хоча б кілька мікроавтобусів, щоб люди змогли потрапити додому.
 
Біля «Осокорків» стояла величезна кількість пожежних машин, повз нас проїхала «Швидка». Метушня, і натовпи людей по обидва боки проспекту. Неприємна поїздка до Позняків тривала близько 2,5 годин (зазвичай близько 0,5 год - Ред.).
 

Сьогодні з ранку, спустившись в метро, ​​ще в переході почула запах гару. Досить некомфортно було проїжджати весь відрізок до Правого берега, дим ще погано вивітрився з приміщень метро. Деякі пасажири через цей неприємний запах кашляли і чхали. На «Осокорках» о 9 ранку вже заходили-виходили люди. Весь центр холу станції був брудний, у сажі і кіптяви. На стелі, де люстри, величезна чорна пляма», - розповіла ForUm'y жителька Правого берега Ярослава.

Панічних нот вчорашній НП додали і проблеми з інтернет-ЗМІ. «Лягли» сайти ForUm'у, i.ua, «Української Правди», деяких інформагентств, магазину «Розетка» і багато інших. Крім цього ефір телеканалу ТВі було припинено через відключення світла, повідомив на своїй сторінці в Facebook журналіст телеканалу Мустафа Найєм. Відразу поповзли чутки, що інтернет ЗМІ тимчасово «замовкли» тому, що через пожежу в метро постраждали канали зв'язку.

За допомогою того ж Facebook один з інтернет-провайдерів повідомив: «Технічні неполадки в одному з великих дата-центрів. Йде відновлення роботи. Тікет-система і телефон недоступні були з тієї ж причини».

Пізніше з'ясувалося, що проблеми були в дата-центрі компанії MiroHost. Сьогодні там з пресою не спілкуються, просять зателефонувати пізніше. Проте в день НП на блозі компанії з'явилося повідомлення: сталася аварія в системі електроживлення. Зокрема в повідомленні компанії сказано: «Вийшли з ладу обидва джерела безперебійного живлення (UPS), включені в паралель для резервування за схемою N +1, через які було підключено електроживлення всього дата-центру».

«У зв'язку з цим в екстреному режимі були проведені роботи з переключення дата-центру на нову систему UPS, а також забезпечено роботу UA-IX, яка була відновлена ​​протягом 20 хвилин після відключення. Протягом двох годин були виконані роботи, які в плановому режимі займають кілька днів. Над усуненням аварії працювали близько 40 різних фахівців - енергетики, електрики, інженери з обслуговування UPS, системні адміністратори», - йдеться в повідомленні.


Точна причина виходу з ладу обладнання, яке якраз призначено для забезпечення безперебійності живлення, поки не встановлена. Імовірно це могло бути пов'язано зі стрибком живлення на міській мережі в момент аварійного знеструмлення ліній метрополітену у зв'язку з пожежею, припускають у дата-центрі.
 

Білі лінії показують час відключення сайтів

Але ось на каналі ТВі не пов'язують вчорашнє призупинення ефіру з пожежею в Київському метрополітені. Про це в ексклюзивному коментарі кореспондентові ForUm'у заявив заступник генерального директора Олександр Омельчук. Він підтвердив, що вчора, 14 березня у них дійсно були проблеми: ефір «пропав» близько 17.40 внаслідок відключення електроенергії. За його словами, робота каналу відновилася приблизно через 20 хвилин після перемикання на резервні джерела живлення.

«Я думаю, що це ніяк не пов'язано з пожежею в метрополітені, оскільки навіть територіально наше обладнання і станція метро «Осокорки» знаходяться в різних місцях міста. Як нам пояснили, проблема сталася через регламентні роботи у приміщенні, де знаходиться наше обладнання, а також устаткування інтернет сайту «Українська правда», - заявив він.

Він також додав, що, швидше за все, орендодавець приміщення проводив у ньому якісь роботи. «Таке вже було одного разу, коли пропала електрика», - сказав Омельчук.

Дізнатися в Київенерго, що сталося вчора з живленням, а також чи проводилися регламентні роботи в дата-центрі на Гайдара, ForUm'у не вдалося. У прес-службі відомства відмовилися коментувати те, що трапилося, по телефону, вимагаючи надіслати офіційний інформаційний запит, що ми і зробили. Як тільки буде отримана відповідь - ForUm опублікує її.


Що стосується безпосередньо пожежі в Київському метрополітені, прес-секретар міністра надзвичайних ситуацій Юлія Єршова повідомила ForUm'у, що на сьогоднішній день рано говорити про її причини та наслідки. Зокрема, Єршова сказала, що на місці пожежі працює комісія МНС, яка встановить причини загоряння. «За законодавством на таку перевірку відводиться 10 днів, тому сьогодні результатів роботи комісії чекати не варто», - додала вона.
Фото з сайтів «Обозреватель», «lifecity.com.ua»

Юлія Артамощенко, Дмитро Хилюк, Мар'яна Шевчук, Інна Мазура, Ярослава Кривцун, Марина Шманчук, Олексій Сорокін,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1243