Національний банк України не піде на незабезпечене фінансування соціальних ініціатив. Про це у своєму відеозверненні, розміщеному на офіційному сайті НБУ, заявив керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький, коментуючи ситуацію щодо макроекономічних наслідків реалізації соціальних ініціатив.
«В Україні зберігається позитивна економічна динаміка. Інфляція - низька, старт в реальному секторі теж непоганий. Разом з тим нам сьогодні потрібно більше уваги звернути на посилення внутрішнього попиту», - зазначив він.
За словами Литвицького, всі країни світу сьогодні відчувають тиск уповільнення економіки. «Світовий слоудаун зачепив, звичайно, і Україну. Тому, навіть якби не було й інших політичних подій, тобто незалежно від фази політичного циклу, наша економіка потребує насичення інвестиційного та споживчого попиту на таких засадах, які б забезпечили одночасно цінову та курсову стабільність», - заявив керівник групи радників глави НБУ.
Він також нагадав, що ще наприкінці минулого року Нацбанк своїми інструментами підтримував рух грошової пропозиції, для того, щоб забезпечити тенденцію уповільнення інфляції. «Разом з тим спостерігалася тенденція зростання економічної активності в тих орієнтирах, які визначені бюджетом», - зазначив Литвицький.
Крім того, керівник групи радників глави НБУ підкреслив, що на сьогоднішній день підключає свою активність Кабінет Міністрів. «На наступний рік заплановані додаткові витрати з бюджету», - сказав він.
За словами Литвицького, в НБУ позитивно ставляться до таких дій уряду, особливо в частині, пов'язаній з підтримкою інвестицій. «Маються на увазі і наміри за рахунок бюджету підтримати іпотечне кредитування і провести виплати вкладникам Ощадбанку СРСР», - сказав він.
При цьому, керівник групи радників глави НБУ підкреслив, що Нацбанк працюватиме над тим, щоб частина повернутих коштів залишилася на депозитах і підтримала кредитний потенціал економіки країни. «Якщо все це буде зроблено обдумано й акуратно, в НБУ не бачать причин для того, щоб інфляція була вищою, ніж 5%. Звичайно, Нацбанк підтримує тільки ті ініціативи, які підкріплені реальними доходами бюджету. Всякі розмови про те, що НБУ піде на незабезпечене фінансування, ми спростовуємо. Ми знаємо свої конституційні обов'язки і діятимемо в рамках, визначених Конституцією», - заявив він.
Також Литвицький підкреслив, що передбачені витрати є забезпеченими і вони сформовані за рахунок дохідної частини бюджету. «Ці витрати посильні для нашої економіки. Як відомо, вони складають не більше 1% від ВВП. З них 11 млрд грн - це ресурси, які є додатковими, вони були згенеровані нашою економікою», - сказав керівник групи радників глави НБУ.
Він у черговий раз зазначив, що Національний банк не піде на будь-які кроки щодо незабезпеченого фінансування. «На сьогоднішній день у нас є впевненість у тому, що ця робота може бути проведена позитивно, щоб відбувся необхідний розігрів нашої економіки, хоча вона не є переохолодженою, і разом з тим це не завадить підтримати споживання», - сказав Литвицький.
Він також висловив упевненість в тому, що соціальні ініціативи вдасться реалізувати так, що загальна тенденція останніх двох років, спрямована на уповільнення інфляції до рівнів, які до цього не знала наша економіка, буде збережена.
Як повідомляв ForUm, 7 березня Президент України Віктор Янукович визначив чотири стратегічні напрями проведення соціальних реформ в Україні.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом