Ділянка високошвидкісної залізничної магістралі в китайській провінції Хубей впала через негоду, повідомляє офіційне інформаційне агентство КНР.

Причиною обвалення 300-метрової ділянки, як повідомляється, міг стати сильний дощ, але влада не виключає, що додатковою обставиною стало неякісне будівництво об'єкта, передає «ВВС».

Нову лінію не встигли ввести в експлуатацію, проте вона вже пройшла тестові випробування. Відкриття було заплановано на травень.

Ділянка магістралі в місті Цяньцзян, як передає агентство «Сіньхуа», впала у п'ятницю, проте новина про інцидент поширилася лише у понеділок.

Ця ділянка була частиною високошвидкісної магістралі Hanyi, що зв'язує Ухань, адміністративний центр провінції Хубей, з округом Ічан.

Сотні робітників були направлені на місце обвалення, на фотографіях в одній з місцевих газет видно, що там ведуться ремонтні роботи.

Однак компанія-власник ділянки магістралі заперечує інформацію про обвалення.

«Це один з етапів з усунення проблем з якістю зроблених робіт, які були виявлені під час тестових випробувань», - йдеться в заяві компанії.

Втім, китайські інтернет-користувачі не схильні вірити таким поясненням.

Протягом кількох років у Китаї спостерігається істотне зростання будівництва високошвидкісних залізниць, однак плани уряду з розвитку швидкісного сполучення часто піддаються критиці через їх дорожнечу.

Наприклад, введена у 2011 році в експлуатацію лінія Пекін-Шанхай, по якій потяги рухаються зі швидкістю 300 км/год, обійшлася країні в 33 млрд доларів.

Більшість таких ділянок китайці будують на мостових спорудах - віадуках, але при цьому методі будівництва часто виникають проблеми.

Унаслідок залізничної катастрофи на одній з ділянок магістралі в провінції Чжецзянь у липні минулого року загинули щонайменше сорок осіб.

У 2007 році в Китаї на бригаду будівельників упав новий 320-метровий міст через річку Цзяньто, який повинен був зв'язати відрізок автомагістралі між місцевим аеропортом і повітом Фенхуань. 22 людини загинули тоді на місці, 22 робітників були госпіталізовані, про долю ще 46 будівельників нічого не повідомлялося.

Аналітики стверджують, що проблеми виникають унаслідок нестримної гонитви правлячої комуністичної партії Китаю за високими показниками розвитку, які вона прагне продемонструвати Заходу.

Найдовшим віадуком у світі є Танянь-Куньшаньський віадук (164,8 км), що є частиною високошвидкісної залізничної магістралі Пекін-Шанхай.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

299