Полiтика

Литвин хоче бачити в Україні дієздатне громадянське суспільство

Дієздатне громадянське суспільство має стати найважливішим інститутом майбутнього України. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин, виступаючи з доповіддю «Сучасні тенденції внутрішнього розвитку України» у п'ятницю, 9 березня, на ленчі від імені керівництва Ради з міжнародних відносин Японії, повідомили ForUm'у в прес-службі парламенту.

Литвин окреслив картину сучасного життя України і висловив своє бачення його проблем і перспектив, які могли б зацікавити японських політиків, бізнесменів, інвесторів та науковців.

«Сьогодні українське суспільство стоїть на межі, яку належить переступити, піднявшись на весь зріст, і продовжити рух з високо піднятою головою, - сказав керівник парламенту. - Для цього нам, як державі і суспільству, належить вирішити, на мій погляд, мінімум три важливі проблеми».

Насамперед, зазначив він, необхідно забезпечити не тільки прийняття нового масиву законодавчих актів, а й забезпечити їх неухильне виконання. За 20 років незалежності, повідомив Литвин, масив нового законодавства зріс до 4500 законів. «Для нас сьогодні є проблемою правозастосування законодавства, оскільки нехтування цим призводить до таких вкрай небезпечних явищ, як корупція і зловживання владою», - зазначив керівник парламенту.

Крім цього, сказав він, вітчизняні закони «європейських стандартів і якості» вступають у конфлікт із залишками чинного законодавства радянської епохи. У цьому контексті голова ВР особливо підкреслив важливість реформування судової системи відповідно до світових стандартів.

Другим ключовим напрямом роботи Литвин назвав забезпечення прозорості політичних і економічних процесів, зокрема, забезпечення економічної свободи, і боротьбу з корупцією як в економічній, так і в політичній сфері, створення привабливого інвестиційного клімату. Усе це, зазначив він, вимагає підвищення рівня політичної культури.

Третьою ключовою проблемою, важливою для успішного зростання України як держави і суспільства, Литвин назвав необхідність формування дієздатного громадянського суспільства в країні.

«Формально показники начебто говорять про те, що громадянське суспільство в Україні існує», - сказав він, повідомивши, що в нашій країні зареєстровано близько 200 політичних партій і десятки тисяч інших громадських об'єднань. Разом з тим, зазначив Литвин, вплив громадянського суспільства обмежений, і він не визначає суспільні процеси.

У цьому контексті він особливо відмітив актуалізацію ролі парламенту, який «відображає структуру і настрої українського суспільства».

Литвин підкреслив важливість забезпечення постійного політичного діалогу, для чого, на його переконання, потрібна «прийнятна виборча система, сприйнята суспільством».

«Ми сьогодні дивимося на перспективу для України, її народу, і, відповідно, приступили до важкої роботи з реформування країни», - сказав керівник парламенту.