Спочатку журналістам розповіли про те, які квіти в Україні можуть незабаром зникнути. Це не тільки проліски, а й цикломен, шафран Гейфелова, цибуля ведмежа або черемша, сон чорніючий, цикламен Кузнєцова.
«За певну плату провідники погоджуються перевезти спеціальні ящики, в яких знаходяться такі кишеньки, куди вкладаються квіти. Туди додаються акумулятори холоду для того, щоб квіти не зів'яли», - розповів Борейко.
За його словами, є група перекупників. «Кримська квіткова мафія тут не продає. Є люди, яким вона скидає товар», - зазначив він, і додав: «На жаль, наша митниця не звертає увагу на перевезення пролісків та інших первоцвітів. Також зовсім не працює транспортна міліція». Він обурився, що ніхто не звертає увагу на величезну кількість коробок у тамбурах.
Знову ж, покарання, як для збирачів, так і для реалізаторів рідкісних квітів, у нас несерйозне. Продавець ризикує бути оштрафованим на суму від 100 до 500 гривень, а також компенсувати збиток державі - по 10 грн за кожен пролісок.
Але є і позитивні тенденції. Зокрема, ще кілька років тому за сезон тільки в Києві реалізовувалося до мільйона первоцвітів, а по Україні - майже 20 мільйонів. За останні п'ять-сім років, за словами Борейка, столичні продажі первоцвітів скоротилися у 50 разів.
У нас так, а як у Європі?
Правда покарання за продаж двадцяти букетиків із червонокнижних рослин ця жінка не понесе. Хоча, якби було доведено, що це її сумка і товар, довелося б викласти 10 тисяч гривень.
«Жінка відмовилася від квітів. Протокол складається тоді, якщо продавець підтверджує, що це він продає. І складати протокол, у даному випадку, ми не маємо юридичного права», - пояснює Борейко.
Доля «конфіскату»
Конфісковані квіти зібрали і відвезли до столичного парку «Перемога», поклали до кургану Безсмертя. Символічно - чи не так?..
Фото Андрія Єловікова,
Мар'яна Шевчук,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом