![Крижане щастя: За рибою – по краєчку життя](https://for-ua.com/static/images/previews/50/508944-2.jpg)
Настала календарна весна – метеорологи прогнозують повільне, але впевнене потепління. А значить, і крига з кожним днем робитиметься все тоншою. Після 11 березня, як попереджають рятувальники, перебувати на ній стане і зовсім небезпечно – йде різке потепління.
За даними МНС, упродовж зимових місяців на воді загинуло 43 людини. Тим не менше, рибалки поки не збираються відмовлятися від зимової риболовлі, реально ризикуючи життям заради задоволення. Рятувальники не втомлюються попереджати рибалок про небезпеку перебування на водоймах під час танення криги. Але рибалки «моралі» слухають мало. Тому МНСники на ділі показали, як треба поводитися на льоду і що робити у разі НП. Побував на цьому майстер-класі і ForUm.
«Сьогодні ми проводимо роз'яснювальну роботу серед любителів зимової риболовлі, - говорить заступник прес-секретаря ГУ МНС України у місті Києві Андрій Онищенко. - Закликаємо утриматися від виходу на ненадійну кригу, розповідаємо їм, що необхідно мати при собі на випадок, якщо хтось із товаришів потрапив у біду. Сподіваємося, що будемо почуті. Адже тільки цього сезону у київській акваторії було два випадки, коли рибалки провалилися і втопилися».
«Якщо крига під ногами тріщить – негайно повертайтеся. Але не біжіть, а йдіть повільно, не відриваючи стопи від льоду, - пояснює Шубанов. - Якщо ви все ж провалилися, не панікуйте. Намагайтеся переміститися до того краю ополонки, звідки йде течія. Це убезпечить вас від затягування під лід. Діставшись до краю ополонки, намагайтеся налягти грудьми на край і закинути ногу на кригу. Якщо лід витримав, обережно перекиньтеся на спину і повільно, відштовхуючись ногами, рухайтеся до берега. На суші поспішіть зігрітися. Переохолодження небезпечне».
А що ж робити, якщо не ти провалився, а той, хто поряд? У МНС кажуть: телефонувати у «101» і допомагати. Рятувальник радить озброїтися будь-якими підручними засобами – палицею, дошкою, сумкою, шарфом, ременем – і обережно поповзом рухатися до потерпілого. На відстані п'яти метрів подати потопаючому, наприклад, кінець шарфа, щоб той міг ухопитися, потихеньку, без ривків і поспіху, тягнути його на себе. Але! Потрібно чітко оцінити ситуацію. Якщо крига неміцна і є великий ризик самому провалитися, тоді необхідно телефонувати рятувальникам, у яких є все для надання оперативної допомоги.
Потім для порятунку використовували мотузку-ласо.
«Так, з льодом жарти погані. Але я не боюся провалитися. До того ж я знаю, як поводитися і врятуватися», - упевнений рибалка Василь Петрович.
Фото Віктора Ковальчука
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом