Економіка

Світові аудитори хвалять альтернативну енергетику України

На початку 2012 р. відома аудиторська компанія Ernst&Young включила Україну у число країн, привабливих для інвестицій у відновлювану енергетику. Про це експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук сказав в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у.

За оцінками Ernst&Young, наша країна належить до ринків, які продовжать зростання у 2012 р., тоді як розвинені країни (Німеччина, Великобританія, США, Австралія) будуть змушені обмежувати своє зростання. Також аудитори звертають увагу на вітчизняний закон про «зелені» енерготарифи як приклад успішних програм розвитку відновлюваної енергетики.

«Україна зберегла 32-е місце у загальному індексі Ernst&Young з відновлюваної енергетики. Поруч з нашою країною у рейтингу розташувалися Туреччина (30 позиція), Австрія (33), а Аргентина, Болгарія і Туніс розділили 34 місце. Місця з першого по п'яте залишилися за Китаєм, США, Німеччиною, Індією і Британією відповідно. Притому найкращі показники у України у сегменті сонячної енергетики - 23 місце разом з Канадою і Румунією», - зазначив Корольчук.

За його словами, така оцінка української альтернативної енергетики стала можливою після того, як австрійська компанія Activ Solar в 2011 р. побудувала у Криму найбільші у регіоні сонячні електростанції «Перове» (100 МВт) і «Охотникове» (80 МВт). Розвиваються і вітрові проекти: минулого року заробили вітропарки «Очаківський» і «Новоазовський» (25 МВт сукупно).

У 2012 р. потужності вітряних і сонячних електростанцій в Україні зростуть ще на 600 МВт: «Activ Solar продовжує інсталяцію сонячних проектів у Криму і готується запустити подібні потужності у південних областях України; ДТЕК активно займається вітровою енергетикою; німецький концерн WKN оголосив про плани будівництва у Криму ВЕС потужністю 400 МВт. Нарешті, у тому ж Криму компанія Nationale du Rhone (Франція) готова будувати ВЕС потужністю до 200 МВт», - уточнює аналітик.